Prognoza pogody: przed nami pochmurne i deszczowe dni. Kiedy poprawa?
W piątek bardzo duże zachmurzenie na północy, a także w centrum Polski. Natomiast na południu powinno być całkiem pogodnie. W sobotę spodziewamy się opadów deszczu, a także deszczu ze śniegiem, który będzie towarzyszył mieszkańcom południowo-wschodniej Polski. Niedziela równie mocno zachmurzona
2017-04-21, 07:24
Jak informuje IMGW, w piątek na północy kraju zachmurzenie duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające stopniowo od północy do dużego oraz postępujące opady deszczu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st., 9 st. na północnym wschodzie do 12 st. miejscami na Dolnym Śląsku i na zachodnim wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 80 km/h, zachodni.
TVN Meteo/x-news
W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, opady deszczu, na Przedgórzu Sudeckim lokalnie do 10 mm. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem, wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. miejscami na północnym wschodzie do 5 st. na południu i wybrzeżu, na południowym wschodzie do 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na północy w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni.
W sobotę i niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Opady śniegu możliwe również na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 5 do 10 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, na krańcach północnych w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 90 km/h, zachodni i północno-zachodni.
Nowy tydzień to trochę wyższa temperatura. W poniedziałek na południu Polski będzie ładnie i słonecznie, a termometry pokażą do 15 st.
W pozostałych częściach kraju znów deszcz. We wtorek opady deszczu powrócą do wschodniej i południowej Polski, pogodnie jedynie w centrum i na Nizinie Szczecińskiej.
REKLAMA
Warszawa
W piątek zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni skręcający zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.
W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.
W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.
kh
REKLAMA