KE: argumenty ws. zagrożeń dla praworządności w Polsce są mocne

Komisja Europejska nie zmienia stanowiska i podtrzymuje zastrzeżenia dotyczące praworządności i reform sądownictwa w Polsce. Unijny komisarz do spraw budżetu twierdzi, że Bruksela ma dobrze umotywowane argumenty. Guenther Oettinger był dziś pytany o wczorajsze spotkanie szefa Komisji Jean-Claude'a Junckera z premierem Polski Mateuszem Morawieckim.

2018-01-10, 17:26

KE: argumenty ws. zagrożeń dla praworządności w Polsce są mocne
Sigmar Gabriel, Jean-Claude Juncker i Guenther Oettinger . Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Posłuchaj

KE - argumenty dotyczące zagrożeń dla praworządności w Polsce są mocne. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Unijny komisarz poinformował, że dziś, na posiedzeniu Komisji, jej przewodniczący zrelacjonował wczorajszą kolację z szefem polskiego rządu. Powiedział, że rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane w przyszłym miesiącu i będzie je prowadził wiceprzewodniczący Frans Timmermans. - Zadaniem Komisji Europejskiej jest utrzymanie dialogu z Polską i przekonanie jej do naszych dobrze uzasadnionych argumentów" - dodał unijny komisarz. Do swoich argumentów zamierza też przekonywać Polska. Premier Mateusz Morawiecki mówił wczoraj po spotkaniu, że przedstawił szefowi Komisji uzasadnienie reform w wymiarze sprawiedliwości. - Nasze intencje służą temu, żeby ten system był sprawniejszy, bardziej sprawiedliwy, bardziej obiektywny - podkreślił szef polskiego rządu. 

Kolejne spotkanie szefa Komisji z polskim premierem poświęcone tej sprawie ma odbyć się pod koniec przyszłego miesiąca, przy okazji unijnego szczytu dotyczącego nowego budżetu Wspólnoty po 2020 roku.

dad

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej