more_horiz
Wiadomości

Pasażerowie na ogół odchodzili z kwitkiem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2010 15:57
Ruch lotniczy nad Francją jest stopniowo wznawiany, ale tylko nielicznym pasażerom udaje się dostać na pokład samolotów. Z paryskich lotnisk odlatuje tylko około 30 procent samolotów przewidzianych w rozkładzie lotu.

W pierwszym dniu działania obu paryskich portów lotniczych - lotniska imienia Charlesa de Gaulle'a i Orly - panuje tam stosunkowo spokojna atmosfera. Nie wszyscy pasażerowie, którzy mieli bilety, podjęli ryzyko wyprawy aż na lotnisko. Wiedzieli bowiem dzięki informacjom w mediach, że loty zostały wznowione tylko częściowo.

Przy wejściu na lotnisko imienia Charlesa de Gaulle'a najodważniejszych, lub najbardziej zdeterminowanych kandydatów do podróży, witały monitory z planowymi startami samolotów. Przy niemal wszystkich widniała notka "lot odwołany". Zostały utrzymane głównie loty w kierunku południowo-wschodnim, na przykład do Turcji i do Gruzji.

Przybyli na lotnisko pasażerowie odchodzili na ogól z kwitkiem, a dokłaniej mówiąc z biletem przepisanym na inną datę. I tak na przykład klientom linii US Airways, wybierającym się do Nowego Jorku, proponowano wolne miejsca w samolocie odlatującym dopiero za tydzień.

rr, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem