X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite: historyczna wizyta papieża Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 16:27
Planowana wizyta państwowa papieża Franciszka na Litwie w dniach 22-23 września będzie wizytą historyczną – oceniła w piątek prezydent kraju Dalia Grybauskaite. Hasłem wizyty będzie „Jezus Chrystus naszą nadzieją”.
Litewska prezydent Dalia Grybauskaite
Litewska prezydent Dalia GrybauskaiteFoto: PAP/EPA/ROBERTAS DACKUS

"Wizyta papieża jest wydarzeniem historycznym" - czytamy w komunikacie prasowym urzędu prezydenta. Zaznacza się w nim, że "Watykan nigdy nie uznał okupacji naszego państwa, zdecydowanie popierał walkę Litwy o niepodległość i pomógł w przekazywaniu światu informacji o rzeczywistej sytuacji" w czasach okupacji radzieckiej.

Według prezydent Grybauskaite "wsparcie Stolicy Apostolskiej jest ważne również w dobie obecnej, gdy społeczeństwo przeżywa problemy przemocy, wyobcowania, uzależnienia i samobójstw".

"Przykład Kościoła katolickiego i jego solidarność są bardzo ważne w drodze wzmacniania kontaktów społecznych, udzielania pomocy osobom jej potrzebujących" - wskazuje prezydent Litwy.

W komunikacie zaznacza się, że "papież Franciszek jest autorytetem moralnym dla miliona wiernych, głosi solidarność, miłość bliźniego i pokój". "Ojciec Święty nieraz apelował o przerwanie agresji na Ukrainie, o rozwiązywanie konfliktów w sposób pokojowy, a także o wspieranie osób cierpiących z powodu wojen" - napisano w komunikacie.

Dwudniowa wizyta państwowa papieża Franciszka na Litwie rozpocznie się od spotkania z prezydent Dalią Grybauskaite. Następnie papież i prezydent przed Pałacem Prezydenckim przywitają najwyższych urzędników państwowych, dyplomatów zagranicznych, przedstawicieli świata kultury i zgromadzonych ludzi.

W pierwszym dniu wizyty Ojciec Święty na placu Katedralnym spotka się z młodzieżą, odwiedzi Kaplicę Ostrobramską i Muzeum Ofiar Ludobójstwa, gdzie spotka się z ofiarami radzieckich represji, przedstawicielami wspólnoty żydowskiej, którzy przeżyli Holokaust. W drugim dniu wizyty papież odprawi mszę świętą w Kownie.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda w Wilnie: jesteśmy sąsiadem, przyjacielem i sojusznikiem Litwy

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 15:27
- Jestem przekonany, że ta dzisiejsza wizyta zbliża nas do realizacji dobrosąsiedzkich - mówił w sobotę w Wilnie prezydent Andrzej Duda. Z kolei prezydent Litwy Dalia Grybauskaite wyraziła przekonanie, że życzliwość polityczna pozwoli rozstrzygnąć wszelkie problemy związane z mniejszościami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Wilnie: nasza współpraca jest na zdecydowanie lepszym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 11:52
- Nasza współpraca, aby wzmocnić sytuację Polaków na Litwie, jest na zdecydowanie lepszym poziomie, niż była do tej pory. Mam nadzieję, że widać, iż sprawy powoli idą w lepszym kierunku - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy odbudować Bursztynowy Szlak. Via i Rail Baltica

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 15:00
Premier Mateusz Morawiecki mówił po spotkaniu z szefami rządów państw bałtyckich w Wilnie, że Litwa, Łotwa, Estonia i Polska mają wspólny punkt widzenia na wiele kwestii dotyczących przyszłości tej części Europy. Polski premier wyraził nadzieję na utworzenie sieci połączeń, które przyczynią się, jak dawniej Bursztynowy Szlak, do rozwoju naszych krajów. 
rozwiń zwiń