Zatrucie uczniów "zielonej szkoły", 14 osób w szpitalu

Czternaścioro nastolatków jest w szpitalu z objawami zatrucia pokarmowego. Wszyscy są uczestnikami zielonej szkoły, na którą przyjechali do Pogorzelicy w województwie zachodniopomorskim. Wczoraj wieczorem kilkanaście osób źle się poczuło. 

2018-05-31, 10:52

Zatrucie uczniów "zielonej szkoły", 14 osób w szpitalu
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock.com

Nastolatkowie w środę wieczorem zaczęli się skarżyć na ból brzucha i nudności. U części wystąpiły także wymioty i biegunka. Wiadomo, że wszyscy zjedli wcześniej posiłek przygotowany w ośrodku wypoczynkowym, w którym mieszkali. Do szpitala zabranych zostało w sumie 14 osób. To uczniowie w wieku od 13 do 16 lat. Grupa przyjechała do Pogorzelicy z jednej ze szkół w Zgierzu w województwie łódzkim. 

Wczoraj wieczorem miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe. W ośrodku byli także przedstawiciele powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Gryficach. Rzeczniczka tamtejszego sanepidu potwierdziła, że inspektorzy ustalali co jedli uczestnicy zielonej szkoły. Badane są próbki jedzenia, a także wymazy pobrane od uczniów. Wstępne wyniki powinny być znane w poniedziałek. Analizowany jest też cały jadłospis ośrodka wczasowego. Kontrola na miejscu odbywa się także dziś. 

Uczniowie ze Zgierza do nadmorskiej Pogorzelicy przyjechali we wtorek. Zielona szkoła miała zakończyć się jutro. O tym czy wszyscy jej uczestnicy będą mogli zgodnie z planem wrócić do domów - zdecydują lekarze. 

ms

REKLAMA

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej