more_horiz
Wiadomości

Więcej kierowców "pod wpływem". Policja podsumowała długi weekend na drogach

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:58
Od środy do niedzieli na polskich drogach doszło do 503 wypadków, w których zginęło 27 osób, a ponad 600 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawie 2 tys. kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu - poinformowała w poniedziałek Komenda Główna Policji.
Audio
  • Radosław Kobryś z KGP podsumowuje weekend na drogach (IAR)
  • Radosław Kobryś o przyczynach wypadków (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Policja.pl

Jak powiedział Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP podczas długiego weekendu, czyli od środy, 30 maja do niedzieli, 3 czerwca doszło do 503 wypadków, w których zginęło 27 osób, a rannych zostało 619 osób. Dla porównania, w analogicznym okresie 2017 r. doszło do 466 wypadków, w których zginęły 44 osoby, a rannych zostało 607.

Kobryś ocenił, że różnica w liczbie osób, które zginęły w tym roku i w ubiegłym jest diametralna. - Miejmy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma - podkreślił.

Policja w tym roku zatrzymała jednak więcej kierowców będących pod wpływem alkoholu - powiedział młodszy inspektor Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. Podczas tegorocznego długiego weekendu policja zatrzymała 1 tys. 862 kierowców pod wpływem alkoholu, w ubiegłym roku zatrzymanych pijanych kierowców było 1 tys. 721. - To ponad stu więcej niż rok temu - dodał Ciarka.

tjak


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burze nad Polską. Prawie 700 interwencji straży pożarnej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 10:28
Setki interwencji strażaków, uszkodzone i zalane budynki oraz połamane drzewa. To skutki wczorajszych obfitych opadów, którym towarzyszył silny wiatr.
rozwiń zwiń