Grzegorz Schetyna: opozycja pójdzie razem do wyborów. Będzie manifestacja na placu Zamkowym

- Nie jesteśmy dziś z rządem i parlamentem PiS; nie możemy być z tymi, którzy łamią prawo, nie zgadzamy się i nigdy się nie zgodzimy, by polski parlament był dzielony - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna podczas wspólnego posiedzenia klubów PO i Nowoczesnej, które ma uczcić 550. rocznicę polskiego parlamentaryzmu.

2018-07-13, 11:44

Grzegorz Schetyna: opozycja pójdzie razem do wyborów. Będzie manifestacja na placu Zamkowym

- Jesteśmy tu razem jako kluby opozycyjne - oświadczył Schetyna. Jak dodał, także na placu Zamkowym będą w piątek przedstawiciele opozycji pozaparlamentarnej - Komitet Obrony Demokracji, Obywatele RP, Ogólnopolski Strajk Kobiet. - Jesteśmy z wami, a wiemy, że wy jesteście z nami - powiedział.

- Nie obchodzimy tych uroczystości razem (z PiS), chociaż bardzo byśmy chcieli, jesteśmy tu z ludźmi, którzy szanują wolność, wolności obywatelskie, prawo. Nie możemy być z tymi, którzy łamią prawo, konstytucję. Nie jesteśmy dziś z państwem, rządem i parlamentem PiS. Nie zgadzamy się i nigdy się nie zgodzimy na to, że nasz kraj, tak jak cały parlament jest dzielony przez prezydenta Andrzeja Dudę, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego - oświadczył szef PO. 

Jak ocenił, oni są w polityce po to, "by realizować politykę Jarosława Kaczyńskiego". - Nigdy się na to nie zgodzimy - podkreślił. 


- Nigdy nie pozwolimy, by polski parlament był sejmem niemym, by ci, którzy chcą kneblować opozycję osiągnęli sukces (...). Nie pozwolimy by polski parlament miał twarz (Beaty) Mazurek i (Ryszarda) Terleckiego - oświadczył lider Platformy Obywatelskiej. 

Jak mówił, jest przekonany, że opozycja, która idzie razem do wyborów, wygra je.

- Pierwsze co zrobimy - wprowadzimy pakiet demokratyczny dla szanowania praw opozycji, byśmy wszystkie następne rocznice mogli obchodzić razem - zapowiedział.

REKLAMA

ras

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej