X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

CBA: ponad 30 mln zł strat w wyniku sztucznego podziału gospodarstwa rolnego

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:46
Ponad 30 milionów złotych strat miał przynieść sztuczny podział gospodarstwa rolnego w województwie lubuskim. Poinformowało o tym Centralne Biuro Antykorupcyjne, które złożyło w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa przez grupę producentów owoców i warzyw. Jak napisano w oświadczeniu CBA, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego i podlegli mu pracownicy mieli nie dopełnić swoich obowiązków uznając grupę producencką za prawidłowo utworzoną.

Jak ustalili kontrolerzy CBA, grupa została jednak utworzona sztucznie poprzez podzielenie jednego gospodarstwa na trzy. "Twórcy grupy postawili warunek posiadania pięciu członków, po to by otrzymać pomoc finansową. Dwoje z nich utworzyło gospodarstwo rolne z funkcjonującego już wcześniej poprzez darowiznę dokonaną w ramach rodziny" - napisano w komunikacie.

Jak podejrzewa CBA, mogło dojść do sztucznego podziału areałów na podstawie, którego oddział regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zielonej Górze w 2008 i 2012 roku dokonał na rzecz producentów przelewu środków o łącznej wysokości ponad 30 milionów złotych.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Żyrardowa, zatrzymany przez CBA, nie trafi do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 20:25
Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim nie uwzględnił w sobotę wniosku tamtejszej prokuratury o areszt dla prezydenta Żyrardowa (woj. mazowieckie). Wojciech J. jest jedną z osób podejrzanych w sprawie ustawiania przetargów dotyczących sprzedaży nieruchomości w nadmorskim Rewalu.
rozwiń zwiń