more_horiz
Wiadomości

Strzelanina w Toronto. Policja zidentyfikowała sprawcę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 06:37
Władze Kanady zidentyfikowały sprawcę niedzielnej strzelaniny w Toronto, w której zginęły 2 osoby, a 13 zostało rannych. Napastnikiem był 29-letni mieszkaniec Toronto Faisal Hussain. Rodzina zabójcy twierdzi, że od dawna cierpiał na zaburzenia psychiczne. 
Audio
  • Zidentyfikowano napastnika z Toronto. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Policja na miejscu zdarzenia
Policja na miejscu zdarzeniaFoto: PAP/Gunn Frank/CP/ABACA

W niedzielny wieczór Faisal Hussain otworzył ogień do przechodniów w greckiej dzielnicy Toronto Danforth. Ubrany w czarny strój napastnik oddał około 20 strzałów kilkakrotnie przeładowując magazynek pistoletu. Zabił 10-letnią dziewczynkę i 18-letnią kobietę, 13 osób z ranami postrzałowymi trafiło do szpitala. Gdy na miejsce przyjechała policja doszło do wymiany ognia. Napastnik uciekł, ale później znaleziono go zabitego na ulicy. Mężczyzna popełnił samobójstwo. 

Poza ujawnieniem nazwiska sprawcy kanadyjska policja nie podała wielu szczegółów na jego temat. Poinformowano tylko, że był mieszkańcem dzielnicy Thorncliffe Park w Toronto. Rodzice Hussaina wydali oświadczenie, w którym określili jego czyn mianem straszliwego i przekazali kondolencje rodzinom zabitych oraz rannym.

"Jesteśmy całkowicie zdruzgotani niepojętą wiadomością, że nasz syn jest odpowiedzialny za tę bezsensowną przemoc" - czytamy w oświadczeniu. Rodzina Hussaina twierdzi, że cierpiał on na psychozę i depresję, leczył się psychiatrycznie, ale lekarze nie byli w stanie mu pomóc. Ani policja ani prokuratura nie informuje o możliwych motywach sprawcy. Nie wiadomo w jaki sposób napastnik wszedł w posiadanie broni skoro był leczony psychiatrycznie. 

koz

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem