X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grzegorz Brzozowicz o Korze: wyglądała fenomenalnie, fantastycznie się zachowywała

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 13:37
- Kora wyglądała fenomenalnie, fantastycznie się zachowywała; Maanam grał krótkie utwory, na których tamto pokolenie się wychowało - powiedział polski dziennikarz popkulturowy Grzegorz Brzozowicz. Liderka zespołu Maanam zmarła w sobotę w wieku 67 lat.
Kora od kilku lat zmagała się z nowotworem
Kora od kilku lat zmagała się z nowotworem Foto: PAP/Adam Warżawa

- Kora zapoczątkowała pewien przełom na festiwalu w Opolu w roku 1980. Pokazała jak można inaczej wyglądać, inaczej zachowywać się na scenie, śpiewać. Wszyscy to zapamiętali, to był szok - ocenił krytyk i dziennikarz muzyczny Grzegorz Brzozowicz. - Tamta transmisja w Opolu stanowiła początek wielkiej, wspaniałej kariery - dodał.

Według Brzozowicza, jeden z założycieli zespołu Maanam Marek Jackowski "doskonale wiedział, na czym się wzorować". 

- W stanie wojennym w sklepach były płyty zespołów Bank, Exodus i RSC. Na tym tle, to, co zrobił Maanam m.in. w Opolu, to było coś niebywałego. Ja byłem ze środowiska punkowego, którego muzyki tam nie prezentowano, natomiast Kora była pierwszą wokalistką, która wyglądała tak jak my byśmy chcieli, żeby wyglądały nasze idolki. Tu pojawiała się duża sprzeczność, bo ona ewidentnie wywodziła się z ruchu hippisowskiego, ale poprzez to, że poznała niemiecką piosenkarkę Ninę Hagen, jej sceniczny image został częściowo na niej zbudowany - powiedział Brzozowicz.

- Ona wyglądała fenomenalnie, fantastycznie się zachowywała. Maanam grał krótkie utwory, na których tamto pokolenie się wychowało - zaznaczył dziennikarz.

Kora, czyli Olga Aleksandra Sipowicz (primo voto Jackowska) urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. Była wokalistką rockową i autorką tekstów piosenek. W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam.

Od kilku lat zmagała się z chorobą nowotworową.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak