more_horiz
Wiadomości

W końcu niewielkie ochłodzenie, ale burze pozostają. Prognoza pogody

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 06:33
Jak informuje IMGW, Europa północna i środkowa jest w zasięgu niżu znad Skandynawii z układem frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują wyże. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszcza się zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana ze wspomnianym niżem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Po przejściu frontu, od zachodu rozbudowuje się klin Wyżu Azorskiego. Wschodnia Polska pozostaje w upalnym powietrzu zwrotnikowym, nad zachodnią zaczyna napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

W piątek w województwach zachodnich zachmurzenie przeważnie umiarkowane, miejscami duże z przelotnym deszczem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami gwałtowne, z opadami gradu, ulewami i silnymi porywami wiatru. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, na Pomorzu, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Ziemi Łódzkiej do 40 mm, a na południowym wschodzie lokalnie do 50 mm.

Temperatura maksymalna od 24 st.C na zachodzie i nad morzem do 33 st.C na Mazowszu i Podlasiu. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h, możliwe pojedyncze porywy do 100 km/h.

W nocy na północnym zachodzie kraju zachmurzenie na ogół umiarkowane i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, a w województwach wschodnich także burze, lokalnie możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Na Śląsku Opolskim i Górnym przejściowo zachmurzenie całkowite i tam jednostajne opady deszczu o natężeniu umiarkowanym; prognozowana wysokość opadów do 25 mm.

Temperatura minimalna od 15 st.C do 19 st.C, 20 st.C: chłodniej na Pogórzu Karpackim, w kotlinach sudeckich oraz miejscami na Ziemi Lubuskiej: od 11 st.C do 14 st.C. Wiatr na ogół słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu zachodnim umiarkowany, w czasie burz silniejszy. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W sobotę na południowym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i tam bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu oraz na południowym wschodzie i miejscami na wybrzeżu burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st.C na Suwalszczyźnie do 26 st.C na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku; chłodniej na Podhalu: 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na wschodzie słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 40 mm. Temperatura maksymalna około 33 st.C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 90 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna około 17 st.C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 22 st.C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni.polska

tjak

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem