X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Szef MSWiA proponuje podwyżki dla służb mundurowych. Podał konkretne kwoty

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 16:18
Szef MSWiA deklaruje więcej pieniędzy na podwyżki dla policjantów, strażaków oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Minister Joachim Brudziński zaproponował stronie związkowej dodatkowe 253 złotych podwyżki od 1 lipca przyszłego roku dla każdego funkcjonariusza. 
Szef MSWiA deklaruje więcej pieniędzy na podwyżki dla służb mundurowych
Szef MSWiA deklaruje więcej pieniędzy na podwyżki dla służb mundurowychFoto: PAP/Paweł Supernak

Minister Brudziński poinformował o tym w liście otwartym, jaki skierował do pracowników służb mundurowych podległych pod MSWiA. W piśmie czytamy też, że niezależnie od dodatkowych pieniędzy funkcjonariusze dostaną od 1 stycznia 2019 roku obiecane - w ramach modernizacji - średnio 309 złotych podwyżki. Oznacza to - jak napisał minister Joachim Brudziński - że w lipcu przyszłego roku policjanci, strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej będą zarabiać średnio o 1100 złotych więcej w porównaniu do roku 2015. 

Szef MSWiA zaproponował też zmiany w sposobie rozliczania nadgodzin. Do tej pory tylko strażacy mogli liczyć na na płatne nadgodzinyi ttylko do 60 procent. Minister spraw wewnętrznych proponuje, żeby od 1 lipca 2019 roku nadgodziny były płatne w 100 procentach dla wszystkich podległych pod resort spraw wewnętrznych służb.

Zmiany mają wejść także w sposobie rozliczania zwolnień lekarskich. Pełnopłatne L4 ma obowiązywać osoby z tak zwanej "pierwszej linii". W ciągu roku w 100 procentach płatne byłoby 30 dni choroby. W przypadku dłuższego zwolnienia 80 procent. Minister Joachim Brudziński zaproponował też zmiany w emeryturach mundurowych. Od 2013 roku obowiązuje zasada przechodzenia na emeryturę po 25 latach służby i ukończeniu 55 roku z życia. Szef MSWiA chce zrezygnować z wymogu ukończenia 55 lat.

"Te dobre propozycje czekają teraz na waszą akceptację. Wierzę, że osiągniemy porozumienie, bo mamy wspólny cel - zapewnienie wam jak najlepszych warunków służby." - napisał minister Joachim Brudziński zwracając się do funkcjonariuszy i związkowców. Opisane przez szefa MSWiA w liście propozycje zostały przedstawione w trakcie ubiegłotygodniowego spotkania ze stroną związkową.

"Będą podwyżki dla pracowników cywilnych policji"

Od 1 lipca 2019 roku osoby zatrudnione w tej formacji dostaną pensje wyższe o 250 złotych - poinformowało biuro prasowe MSWiA. Porozumienie w tej sprawie kierownictwo ministerstwa podpisało wczoraj z przedstawicielami Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia przyszłego roku otrzymają 300 złotych podwyżki z programu modernizacji.

Z wyliczeń MSWiA wynika, że dzięki zawartemu porozumieniu cywilni pracownicy policji od lipca 2019 roku będą zarabiać średnio o tysiąc złotych więcej w porównaniu z rokiem 2015. Ponadto w porozumieniu zapisano też, że od 1 stycznia 2020 roku pracownicy otrzymają podwyżkę wynagrodzeń w wysokości nie niższej niż średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej ustalony w ustawie budżetowej na rok 2020.

Dodatkowo powołany zostanie zespół do spraw oceny funkcjonujących rozwiązań w zakresie prawnym, finansowym i socjalnym dotyczących pracowników cywilnych policji oraz wypracowania propozycji systemowych uregulowań, mających na celu poprawę stanu obecnego. W skład zespołu wejdą przedstawiciele MSWiA, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji oraz Komendanta Głównego Policji. Członkowie zespołu będą również pracować nad propozycjami zmian aktów prawnych, które dotyczą statusu pracowników cywilnych policji.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczeństwo, zwalczanie przestępczości, ochrona przeciwpożarowa. Budżet MSWiA w przyszłym roku wyniesie 11,2 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 21:58
11,2 mld zł wyniosą w 2017 r. wydatki MSWiA na podległe mu służby, bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową. To o ponad 300 mln zł więcej niż w bieżącym roku. Projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joachim Brudziński o podwyżkach w służbach mundurowych: mają zniwelować wieloletnie zaniedbania

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:10
- Dzięki programowi modernizacji służb mundurowych nadrabiamy zaległości z ostatnich kilku, a może kilkudziesięciu lat - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.
rozwiń zwiń