X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Czaputowicz: Polska ze zrozumieniem dla decyzji USA w sprawie INF

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 21:09
Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powiedzial w Brukseli, że Polska przyjmuje ze zrozumieniem zapowiedź USA wycofania się z układu z Rosją o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu. 
Audio
  • Apel KE w sprawie INF, Polska ze zrozumieniem dla decyzji USA. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Jacek Czaputowicz
Jacek CzaputowiczFoto: twitter.com/MSZ_RP

Prezydent Donald Trump poinformował, że Stany Zjednoczone wycofają się z obowiązującego od ponad 30 lat porozumienia, bo - jak tłumaczył - Rosja od dawna łamie ten układ. 

- Podobnego zdania jest Polska - powiedział szef MSZ-tu. - Zgadzamy się z oceną sytuacji, że Rosja łamie postanowienia traktatu poprzez wprowadzenie nowych rakiet. Jeżeli ten traktat już nie funkcjonuje, bo już został złamany, jest zasadne pytanie, czy powinien być utrzymany - powiedział minister Czaputowicz. Dodał, że Polska chciałaby, by porozumienie funkcjonowało, ale tylko wówczas, gdyby przestrzegały go wszystkie strony.

Zdaniem szefa dyplomacji wypowiedzenie traktatu nie będzie oznaczało zmniejszenia bezpieczeństwa Polski, bo - jak mówił - to Rosja stanowi zagrożenie a nie USA. - Nawet jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na budowę broni objętej zakazem tego traktatu, to na pewno ta broń nie będzie skierowana nigdy przeciwko Polsce - podkreślił minister.

Przyznał jednak, że kontekst sytuacji sprawia, że system międzynarodowy staje się mniej przewidywalny i mniej stabilny, co wymaga reakcji poszczególnych państw. Zapowiedział, że również Polska będzie na to reagować i że sprawa będzie w najbliższych tygodniach omawiana przez sojuszników w NATO. 

Układ o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu został zawarty w 1987 roku przez prezydentów Ronalda Reagana i Michaiła Gorbaczowa. Zakazuje on posiadania rakiet zarówno z głowicami jądrowymi jak i konwencjonalnymi. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NATO oskarża Rosję o łamanie układu INF

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 15:55
Główne tematy dwudniowego posiedzenia ministrów obrony krajów NATO to wydatki na obronność oraz zagrożenie ze strony Rosji. Do kwatery głównej Sojuszu w Brukseli przyjechali szefowie obrony wszystkich państw członkowskich. Polskę reprezentuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W Polskim Radiu 24 obrady komentował Mateusz Piotrowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Instytutu Sobieskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump: USA wycofa się z ważnego traktatu z Rosją. "Moskwa narusza go od lat"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 07:45
Prezydent Donald Trump zapowiedział, że Stany Zjednoczone wycofają się z obowiązującego od ponad 30 lat układu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (INF). Decyzja ma zostać przekazana władzom w Moskwie w najbliższych dniach. Biały Dom tłumaczy, że Rosja od dawna łamie układ a Chin wcale on nie obowiązuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister obrony Wielkiej Brytanii: Rosja kpi i narusza układ INF

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 09:47
Rosja łamie postanowienia układu rozbrojeniowego INF i kpi z niego - ocenił w niedzielę brytyjski minister obrony Gavin Williamson. Wcześniej prezydent USA Donald Trump, wskazując na naruszanie tego traktatu przez Moskwę, zapowiedział wycofanie swojego państwa z układu.
rozwiń zwiń