X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Apel ekspertów z 20 krajów do Komisji Europejskiej o skuteczną walkę z rosyjską propagandą

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 13:44
Ponad sześćdziesięciu ekspertów z dwudziestu krajów, zajmujących się sprawami bezpieczeństwa, zaapelowało do Komisji Europejskiej o skuteczniejszą walkę z rosyjską propagandą i dezinformacją. Eksperci napisali w tej sprawie list do szefa Komisji Europejskiej i zaproponowali konkretne rozwiązania. 
Audio
  • Apel ekspertów z 20 krajów do KE o skuteczna walkę z rosyjską propagandą. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiej Foto: Shutterstock

Pod listem podpisali się także Polacy, między innymi Sławomir Dębski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, europoseł Jacek Saryusz-Wolski, Wojciech Jakóbik - redaktor naczelny portalu BiznesAlert.pl, Eugeniusz Smolar z Centrum Stosunków Międzynarodowych i Ernest Wyciszkiewicz z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. 

Eksperci napisali, że konieczne jest wzmocnienie specjalnej grupy, która podlega szefowej unijnej dyplomacji Federice Mogherini, która liczy 14 osób i ma do dyspozycji zaledwie milion euro. Według ekspertów tę grupę trzeba zwiększyć do 30 osób i przekazywać jej rocznie na działalność 5 milionów euro. 

Eksperci biją na alarm w związku ze zbliżającymi się majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wiele osób obawia się ingerencji w kampanię wyborczą. Eksperci piszą, że Unia powinna wysłać Rosji jasny sygnał, że nie będzie tolerować zamachu na europejskie wartości. Podkreślają, że brak reakcji na rosyjską propagandę nie tylko osłabia Unię Europejską, ale też podważa jej wiarygodność na arenie międzynarodowej. 

Inicjatorem listu jest Jakub Janda, szef programu Kremlin Watch, stworzonego przez czeski instytut badawczy Europejskie Wartości, którego celem jest ujawnianie przykładów rosyjskiej dezinformacji i propagandy. - Mówimy o tym głośno, bo nie podoba nam się podejście szefowej unijnej dyplomacji do tej sprawy, która nie dostrzega zagrożenia. Federica Mogherini sabotuje europejskie wysiłki w walce z rosyjską propagandą - powiedział Polskiemu Radiu Jakub Janda. 

Nie pierwszy raz Federica Mogherini jest krytykowana. W ubiegłym roku grupa międzynarodowych ekspertów zarzuciła jej bierność wobec rosyjskiej propagandy w Unii. Komisja Europejska odpowiadała wtedy, że odpowiedzialność za walkę z rosyjską propagandą spoczywa na unijnych krajach. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak