X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Katowice: bezpieczeństwo na szczycie klimatycznym COP24. Kilka tysięcy policjantów na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 12:51
Każdego dnia i każdej nocy kilka tysięcy funkcjonariuszy policji patroluje ulice i czuwa nad bezpieczeństwem w Katowicach. Dziś rozpoczyna się szczyt klimatyczny ONZ COP24, na którym ma się pojawić 30 tysięcy osób z całego świata. Policjanci, a także przedstawiciele innych służb pracują w specjalnym centrum dowodzenia.
Audio
  • Katowice: Bezpieczeństwo na szczycie klimatycznym COP24. (IAR)
Zintegrowane stanowisko dowodzenia COP24
Zintegrowane stanowisko dowodzenia COP24Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Jak mówi starszy aspirant Arkadiusz Ciozak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, centrum stworzono specjalnie na potrzeby szczytu.

- Zostało ono utworzone na terenie oddziałów prewencji KWP w Katowicach. Jest to centrum dowodzenia, które ma zintegrować wszystkie służby: policję, straż pożarną, służby ochrony państwa, urząd wojewódzk - tłumaczył aspirant Ciozak. Mają one czuwać nad bezpieczeństwem uczestników tych konferencji i mieszkańców Katowic. 

Arkadiusz Ciozak dodaje, że przez całą dobę w centrum pełni służbę kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

- Każda służba ma swój boks, a oprócz tego możemy się komunikować między sobą w każdym momencie, tak aby dobrze zawiadować tymi wszystkimi działaniami, które są na mieście - wyjaśniał aspirant Ciozak. - Każda służba jest wyposażona w sprzęt komputerowy z dostępem do swoich baz, a także wszystkich baz danych, które są niezbędne w czasie prowadzenia akcji. Mają one też dostęp do materiału wizyjnego, który jest na terenie miasta, a także tego, który został specjalnie przygotowany - dodał.

Wczoraj policyjni pirotechnicy z psami przeszkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych skontrolowali teren w Katowicach, na którym rozpocznie się szczyt klimatyczny COP24. Jak poinformowała śląska policja, sprawdzono wszystkie pomieszczenia, w których będą odbywać się spotkania międzynarodowych delegacji.

Po dokładnej kontroli policjanci przekazali wszystkie obiekty organizatorowi. Katowicki Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w trakcie obrad będzie strefą eksterytorialną zarządzaną przez ONZ.

Oficjalne rozpoczęcie COP24 odbędzie się w poniedziałek.

dn