X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

RPA: biali stracą ziemię za bezcen. Parlament zatwierdził zmiany w konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 11:46
Zgromadzenie Narodowe RPA stosunkiem głosów 183 do 77 przegłosowało zmianę w konstytucji, która umożliwia odbieranie ziemi białym farmerom bez żadnych rekompensat. 
Winnica w RPA
Winnica w RPAFoto: shutterstock

Chodzi o zmianę w art. 25 w rozdziale II konstytucji. Mówi on, że wywłaszczeni może się odbyć tylko po wypłaceniu odszkodowania, które jest "sprawiedliwe i zgodne z zasadą słuszności oraz odzwierciedlają słuszną równowagę między interesem publicznym a interesami osób zainteresowanych". Teraz 25-osobowa komisja, reprezentująca wszystkie ugrupowania parlamentarne ma przygotować projekt zapisu, który nie będzie już obejmować rekompensat. Ma on być gotowy w marcu 2019 roku. 

Głosowanie w parlamencie poprzedziła gorąca dyskusja. Podczas niej reprezentantka Economic Freedom Fighters Hlengiwe Mkhaliphi stwierdziła: wasz czas się skończył, biali ludzie. 

Zapis w konstytucji to ostatnia przeszkoda na drodze do masowych wywłaszczeń białych farmerów. Ustawa w tej sprawie została już przyjęta w lutym 2018 roku.

Ziemia w RPA należy w większości do potomków białych Europejczyków, którzy napływali do Południowej Afryki od XVII wieku, a do czasu pierwszych powszechnych wyborów w 1994 sprawowali również pełnię władzy.

dailystar/fc

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT RPA prawo Afryka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieda białych w RPA. "Tych problemów nie widać w telewizji"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 21:26
- W RPA coraz bardziej widoczne jest ekonomiczne zróżnicowanie różnych społeczności. W dużej mierze jest to też podział rasowy - mówił w Polskim Radiu 24 Aleksander Haleniuk, politolog, który pracuje nad monografią o sytuacji białych w RPA.
rozwiń zwiń