X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Grecy dziękują Polakom za pomoc dla uchodźców. "To piękne i niezbędne działanie"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 12:55
Greccy duchowni i pozarządowe instytucje w tym kraju dziękują Polsce za pomoc humanitarną dla uchodźców. Na przedmieściach Salonik, drugiego największego miasta w Grecji odbyła się liturgia, podczas której miejscowy metropolita złożył podziękowania minister Beacie Kempie. To m.in. w tamtej okolicy zostały rozdane pakiety pomocowe z Polski. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Liturgię odprawił metropolita Langadasu Jan w asyście ojca Serafima Dimitriou z Aten. Podziękował Beacie Kempie za życzliwość i trud włożony w pomoc dla Grecji. Przekazał dla minister ikonę Matki Bożej, która patronuje tamtejszej diecezji. Duchowny podziękował też Fundacji im. Ojca Werenfrieda, która realizuje projekt „Pomoc humanitarna dla Uchodźców w Grecji”.

Odmówiono modlitwę za Rzeczpospolitą Polską, która obchodzi jubileusz stulecia odzyskania niepodległości. - Rano odprawiliśmy liturgię świętą na przedmieściach Salonik, a następnie w pobliskim ośrodku dla uchodźców i imigrantów rozdaliśmy pomoc, którą przysłał polski rząd. To żywność, środki czystości i materiały dla dzieci - powiedział Polskiemu Radiu ojciec Serafim Dimitriou.

Podkreślił, że ma to ogromne znaczenie, bo do Grecji wciąż przedostają się przez Turcję tysiące migrantów. - Każde staranie, tak jak pomoc polskiego rządu, jest pięknym i niezbędnym działaniem. - podkreślił duchowny.

Polska pomaga migrantom z Grecji

Pomoc z Polski trafi do ośrodków dla uchodźców w okolicy miasta Katerinii. Prawosławni duchowni rozdysponują ją też w innych centrach dla migrantów w kontynentalnej Grecji. Cały czas napływają słowa podziękowania dla Polski od metropolitów greckich i pozarządowych instytucji. Projekt „Pomoc Humanitarna dla Uchodźców w Grecji" opiewa na sumę miliona dwustu tysięcy złotych.

Został w całości sfinansowany ze środków kancelarii premiera To prawie dwieście ton produktów. Rozpoczęcie projektu ogłosiła w październiku minister ds pomocy humanitarnej Beata Kempa.

pz

 
Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Grecja uchodźcy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak