X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym. W tym roku fiskus automatycznie wypełni PIT

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 18:03
Począwszy od tego roku, w rozliczeniach za rok 2018, możliwe jest automatyczne rozliczanie PIT-ów. To dobra wiadomość dla osób, które nie lubią wypełniać zeznań podatkowych.
Audio
  • W tym roku fiskus automatycznie wypełni PIT (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/mathom

Elektroniczny PIT będzie dostępny na Portalu Podatkowym od 15 lutego. Dokument będzie można zmieniać, albo nie robić nic i wówczas 30 kwietnia zostanie automatycznie wysłany do fiskusa.

Minister finansów Teresa Czerwińska wyjaśnia, że rozwiązanie przygotowano z myślą o zwykłych podatnikach, którzy skarżą się na zawiłość przepisów.

W ramach usługi "Twój e-PIT" zostaną przygotowane formularze PIT 37 i 38. W kolejnych latach zakres dostępnych dokumentów będzie rozszerzany. PIT zostanie wypełniony między innymi na podstawie danych z Krajowej Administracji Skarbowej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i rejestru PESEL. Dzięki automatycznemu pobieraniu danych, nie będzie trzeba dostarczać do urzędu skarbowego dokumentów potwierdzających między innymi możliwość skorzystania z ulgi na dzieci.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że nadal będzie można rozliczać się z fiskusem, korzystając z papierowego formularza.

bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cztery najważniejsze zmiany dotyczące pracowników w 2019 r.: płaca minimalna, waloryzacja rent i emerytur, nowy system emerytalny, PIT

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 17:10
W 2019 r. pracujących Polaków czekają cztery kluczowe zmiany, wszystkie związane z wynagrodzeniami, emeryturami i podatkami.
rozwiń zwiń