X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Regionalne Centrum Szkoleniowe Europejskiej Unii Nadawców w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 12:28
Już wkrótce dziennikarze Polskiego Radia będą mogli brać udział w zajęciach prowadzonych przez ekspertów z Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Dokumenty w tej sprawie podpisali dziś w Warszawie: Andrzej Rogoyski - Prezes Zarządu Polskiego Radia, Mariusz Staniszewski - Członek Zarządu Polskiego Radia oraz Noel Curran - Dyrektor Generalny EBU.
Noel Curran, dyrektor generalny EBU i Andrzej Rogoyski , prezes Zarządu Polskiego Radia
Noel Curran, dyrektor generalny EBU i Andrzej Rogoyski , prezes Zarządu Polskiego RadiaFoto: PR/Łukasz Kowalski

Celem naszej współpracy jest zorganizowanie w Warszawie szkoleniowego huba, który swoim zasięgiem obejmie cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Ułatwi to zdobywanie wiedzy i umiejętności dziennikarzom, a mediom publicznym pozwoli na dalszy rozwój - powiedział Noel Curran. - Jest to zgodne z nową strategią EBU, która zakłada dostarczanie sprofilowanych usług dla naszych członków, z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia będących udziałem naszej organizacji. Ze względu na swoje położenie, Warszawa jest doskonałym miejscem na utworzenie takiego centrum. Jesteśmy zachwyceni możliwością zawarcia partnerstwa z aktywnym członkiem EBU, jakim jest Polskie Radio - dodał Curran. 

Poza dziennikarzami Polskiego Radia w szkoleniach będą mogli brać udział przedstawiciele mediów publicznych z państw Grupy Wyszehradzkiej, z krajów bałtyckich oraz z części państw Partnerstwa Wschodniego. - Cieszymy się, że dzięki temu przedsięwzięciu nasi dziennikarze będą mogli zdobywać nowe umiejętności. Z przyjemnością też będziemy gościć kolegów z innych państw europejskich - skomentował Andrzej Rogoyski, Prezes Zarządu Polskiego Radia. - Wierzymy, że dzięki współpracy z EBU możemy się wiele nauczyć, ale też przekazywać naszym partnerom własne doświadczenia i wiedzę. 

Podpisane porozumienie zakłada realizację w Polskim Radiu dwóch sesji szkoleniowych rocznie. Na pierwszy ogień pójdą szkolenia z dziennikarstwa mobilnego i wykorzystania mediów społecznościowych w pracy reporterskiej - mówi Mariusz Staniszewski, Członek Zarządu Polskiego Radia. - Nowoczesne organizacje medialne muszą mierzyć się z koniecznością kreowania różnych form kontentu i wykorzystywania różnych sposobów jego dystrybucji, zaś kontent online staje się w dzisiejszych czasach absolutnym priorytetem. 

Jednym z wykładowców w powstającym centrum szkoleniowym będzie Mark Egan, dziennikarz, producent i trener z dwunastoletnim doświadczeniem w BBC. Jako szkoleniowiec pracuje dla EBU, BBC, Guardiana czy agend ONZ takich jak UNHCR. - Polskie Radio jest dziś nie tylko nadawcą radiowym w klasycznym rozumieniu, ale nowoczesną platformą multimedialną. Nadajemy trzy kanały radiowe wyłącznie online, mamy dynamicznie rozwijający się portal newsowy polskieradio24.pl. Dziś dla dalszego rozwoju potrzebujemy wzorców od najlepszych partnerów - dodaje Mariusz Staniszewski.

Europejska Unia Nadawców (EBU) jest wiodącym na świecie sojuszem mediów publicznych. EBU działa na ich rzecz, dążąc do utrzymania ich nieodzowności i wyjątkowego statusu na lokalnych i międzynarodowych rynkach. W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk. Członkowie EBU obsługują ponad 2000 kanałów telewizyjnych, radiowych i internetowych oraz oferują treści na innych platformach. Razem docierają do ponad miliarda ludzi na całym świecie, nadając w ponad 160 językach. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak