more_horiz
Wiadomości

Rozpoczyna się akcja "BUW dla sów". Podczas sesji biblioteka uniwersytecka będzie czynna całą noc

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 07:15
Od 21 stycznia do 2 lutego Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego będzie czynna w nocy aż do pierwszego dziennego autobusu. To już tradycja, że tydzień przed sesją i w czasie sesji BUW jest otwarty dla studentów, którzy wolą naukę nocą.
Audio
  • To już tradycja, że tydzień przed sesją i w czasie sesji BUW jest otwarty dla studentów, którzy wolą naukę nocą (IAR)
  • Studenci w przerwach będą mogli obejrzeć dwie wystawy - mówi Beata Feliszewska (IAR)
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Biblioteka Uniwersytecka w WarszawieFoto: Google Maps

Beata Feliszewska z Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego podkreśla, że od wielu lat akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem studentów. Do godziny 1.00, 2.00 a nawet 3.00 w nocy wszystkie miejsca w bibliotece są zajęte. - Niejednokrotnie studenci sobie wynajdują jakieś własne miejsca, kąciki - mówi Beata Feliszewska. Z biblioteki korzystają nie tylko studenci Uniwersytetu Warszawskiego, ale także innych warszawskich uczelni. 

W czasie akcji od godziny 8.00 do 22.00 biblioteka oferuje pełny serwis z możliwością wypożyczenia książek. Po 22.00 nie będzie można wypożyczyć książek, ale czynne będą Informatorium i Czytelnia Ogólna. 

Studenci w przerwach będą mogli obejrzeć dwie wystawy: trwającą do końca stycznia wystawę "Katalog entropii sztuki" oraz ekspozycję plakatu teatralnego ze sztuk na podstawie dzieł Stanisława Wyspiańskiego. 

Akcja "BUW dla sów" odbędzie się po raz 9.  

dcz

Zobacz także

Zobacz także