X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Film o największej katastrofie XX w. to fałsz"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2010 13:10
Indyjskie organizacje wspierające ofiary największej katastrofy przemysłowej XX wieku w Bhopalu protestują przeciw planom nakręcenia w Hollywood filmu o tej tragedii.
Audio

Protestujący uważają, że scenariusz filmu nie przedstawia prawdy o katastrofie z 1984 roku, w wyniku której śmierć poniosło około 30 tysięcy ludzi. Doszło wówczas do rozszczelnienia się zbiornika, zawierającego gazowy izocyjanian metylu.

Zdaniem przedstawicieli organizacji wspierających ofiary katastrofy, film będzie wybielał amerykańską firmę Union Carbide, której własnością była fabryka w Bhopalu. Scenariusz - zdaniem tych organizacji - pokazuje także w fałszywy sposób ówczesnego szefa Union Carbide Warrena Andersona, o którego ekstradycję zamierzają starać się nadal władze indyjskie.

Indyjskie organizacje zarzucają także twórcom filmu, iż scenariusz usprawiedliwia postępowanie Andersona po tragedii. Postawa koncernu Union Carbide, który wypłacił władzom indyjskim odszkodowanie w wysokości 470 milionów dolarów jest w Indiach od dawna krytykowana. Przedstawiciele organizacji wspierających ofiary Bhopalu wystąpią do twórców filmu z żądaniem wprowadzenia zmian do scenariusza. Reżyserem hollywoodzkiego filmu o tragedii z roku 1984 jest indyjski twórca Ravi Kumar.

sm, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Krzysztof Renik

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jesteś bohaterem

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2008 10:35
Jesteś bohaterem. To podstawowa zasada popularnych książek, seriali, filmów i gier. Najważniejsze, żeby odbiorca mógł poczuć się tym, o kim czyta, kogo ogląda, kim gra. Im więcej technik przenoszących osobowość odbiorcy w bohatera zastosowano, tym większy efekt i umocowanie w fikcji. W grze „Mass Effect” zastosowano właściwie wszystkie.
rozwiń zwiń