X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: praca dla Polaków to motto naszego programu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 12:37
- Będzie obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu - powiedział na sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też obniżenie PiT-u dla wszystkich osób pracujących.
Audio
  • Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości (Jedynka i Polskie Radio 24)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka

- To jest nasz program, program dla klasy średniej. To dlatego w tym postulacie, w tym punkcie programowym, który prezes (Jarosław Kaczyński) tutaj przedstawił przed chwilą znajduje się obniżenie kosztów pracy poprzez podniesienie kosztów uzyskania przychodów co najmniej dwukrotne i również obniżenie PiT-u dla wszystkich osób pracujących, co zrobimy jeszcze w tym roku - podkreślił Mateusz Morawiecki.

- To jest walka o klasę średnią żyjącą na poziomie europejskim. Ta walka będzie się rozgrywać w Parlamencie Europejskim. My mamy znakomita reprezentację, która będzie szła i reprezentowała nasze interesy, walczyła o nasze interesy skutecznie, na czele z naszymi jedynkami (w wyborach do PE), na czele z panią premier Beatą Szydło - powiedział premier.

"Druga kadencja pozwoli zrealizować plan"

Mateusz Morawiecki podkreślił, że dopiero druga kadencja pozwoli PiS zrealizować plan nakreślony przez prezesa partii i pozwoli zachować "kierunek ku wolności, sprawiedliwości i praworządności".

Czytaj więcej
pap kaczyński 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: mamy nowy program - jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka

- Polska zasługuje na więcej, praca dla Polaków, dostatnia Polska, to jest motto naszego programu, i jak czasem jestem pytany, po co są te wybory?, o co są te wybory europejskie? - niektórzy mówią, że po to, żebyśmy weszli do Europy - to nie jest dobra odpowiedź, bo po pierwsze, to są wybory o zmianę w Polsce, jak najbardziej musimy wygrać te wybory, żeby móc zmieniać Polskę - powiedział premier.

"Polskie sprawy muszą być pierwsze"

Szef rządu ocenił, że PiS ma "znakomitą reprezentację" - na czele z wicepremier Beatą Szydło - na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem, reprezentacja PiS będzie "skutecznie walczyła o nasze interesy".

Premier komentował też powstającą do wyborów do PE Koalicję Europejską, tworzoną przez ugrupowania opozycyjne. -Ja myślę, że to dobrze, bo to przynajmniej pokazuje, że są w Polsce dwie partie - partia, która chce zmiany władzy i partia, która chce zmienić Polskę na lepsze - ocenił Mateusz Morawiecki.

- Jak oni mówią? Koalicja Europejska? Szkoda, że nie polska... Mam na myśli, oczywiście, nazwę. Ale to może jasne, bo chyba tu, na tej sali siedzi właśnie koalicja polska, bo polskie sprawy zawsze muszą być najważniejsze, polskie sprawy muszą być pierwsze. No, to już wiemy, jaka będzie kolejność w majowych wyborach. Koalicja Polska - pierwsza, Koalicja Europejska - druga - mówił premier.

Czytaj więcej
szydło 1200.jpg
Beata Szydło na konwencji PiS: musimy dać Polakom godne życie

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, partie tworzące Koalicję Europejską "mogą się rozpierzchnąć". - Jedni do socjalistów, drudzy do chadeków, trzeci do zielonych jeszcze, a nawet dzięki Polsce może powstać nowa frakcja w europarlamencie, frakcja postkomunistów - ocenił szef rządu.

"Doskonale wiemy jak zrealizować program"

- Nasza droga do Europy jest drogą poprzez wzrost zasobności portfeli, spadek bezrobocia, wzrost wynagrodzeń Polaków, najszybszy wzrost gospodarczy wśród dużych gospodarek europejskich. Miało się to wszystko nie udać, ale udowodniliśmy, że potrafimy, że wiemy, jak rozwijać Polskę dla dobra obywateli, wszystkich obywateli i dla dobra przyszłości polskiej gospodarki - podkreślił Morawiecki.

- Wiemy doskonale, jak ten nasz wielki program, 30-40 miliardowy w skali roku, sfinansować: poprzez dalszą walkę o jak najlepszy system podatkowy, poprzez rozwój gospodarczy, zmniejszenie biurokracji, kosztów administracji - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji programowej PiS.

jp

Czytaj także

Zjednoczona Prawica przed Koalicją Obywatelską w wyścigu do PE. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 10:51
W najnowszym sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl odnośnie preferencji wyborczych przed głosowaniem do Parlamentu Europejskiego zwycięża Zjednoczona Prawica z 38,5 proc. głosów.
rozwiń zwiń