X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Adrian Furgalski: potrzebujemy nowej ustawy o komunikacji publicznej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 11:15
- Co roku spada liczba osób korzystających z PKS, a wzrasta liczba wypłacanych środków na ulgi. To jest niestety pole do olbrzymich nadużyć - powiedział na antenie PR24 Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
Audio
  • 7.05.19 Adrian Furgalski: każdego roku spada liczba osób korzystających z PKS, a wzrastają środki wypłacane na ulgi
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Rząd obraduje nad projektem ustawy o funduszu rozwoju przewozów autobusowych, który zakłada przywracanie zamkniętych wcześniej połączeń autobusowych. To jeden punktów tzw. nowej piątki PiS.

Adrian Furgalski powiedział, że przed przyjęciem ustawy "trzeba zrobić porządek" z procederem wyłudzania środków na ulgi, które wciąż rosną. - To jest pole do olbrzymich nadużyć - powiedział gość PR24. - Te pieniądze uchwala Sejm w ustawie budżetowej, idzie to do wojewodów, wojewodowie przekazują do marszałków, ci z kolei dostają sprawozdania dotyczące przewiezionych osób z ulgami - mówił, dodając, że te sprawozdania są zatwierdzane.

Wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR zaznaczył, że czasem "ktoś sobie zada trud i zrobi kontrolę". Jako przykład wymienił sprawę z województwa podkarpackiego, gdzie jedna z firm wyłudziła za fikcyjne ulgi prawie milion złotych.

Badania z 2017 roku mówiły, że około 14 mln Polaków nie ma dostępu do autobusu i kolei, a 1/3 Polski to "białe plamy". Adrian Furgalski jest zdania, że potrzebna jest "nowa ustawa o finansowaniu, organizowaniu systemu komunikacji publicznej". - System, który dziś chcemy przyjąć, karze za stworzenie dla pasażera najlepszej formy dojazu do dużego miasta - powiedział. Jak dodał, "powinniśmy jeździć na wspólnym bilecie, a prawo tego zabrania, są różne systemy ulg".

- Nie samą pracą żyje człowiek, dlaczego osoby z wykluczonych miejscowości, 1/3 kraju nie mogą pojechać, czy to koleją, czy autobusem, do większego miasta do kina lub teatru? Jest też problem z dotarciem do służby zdrowia. Takiego zapuszczenia, jeśli idzie o transport publiczny po 30 latach zmian, nie ma właściwie w żadnym kraju, który tak samo zaczynał transformację - mówił Adrian Furgalski na antenie PR24.

Rozmawiał Ryszard Gromadzki.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 07.05.2019

Godzina emisji: 10.33