X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Gdańscy radni przeciwko darmowej komunikacji dla opozycjonistów z PRL i niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:25
Gdańska rada miasta odrzuciła uchwałę wprowadzającą darmowe przejazdy komunikacją miejską dla działaczy opozycji w czasach PRL oraz niepełnosprawnych. Za przygotowaną przez klub PiS uchwałą głosowało 12 radnych, przeciwko - 18, a jeden wstrzymał się od głosu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

W radzie większość ma Koalicja Obywatelska i pozostający z nią w koalicji lokalny komitet Wszystko dla Gdańska.

Chęć uczczenia 30-lecia częściowo wolnych wyborów

Radni PiS, przygotowując uchwałę w tej sprawie, tłumaczyli, że ma ona być trwałym śladem po Roku Wolności i Solidarności obchodzonym z okazji 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. 

- Zwracam się z prośbą o poparcie tego projektu, ponieważ jest to projekt solidarystyczny - apelował radny PiS Andrzej Skiba.

Zaważyły finanse?

Radni koalicji rządzącej miastem jako powód odrzucenia uchwały wskazywali m.in. względy finansowe.

- Mam problem z tą uchwałą, ale nie dlatego, że to projekt PiS, ale dlatego, że uważam to za bubel prawny jako niedoszacowany finansowo - mówiła radna Wszystko dla Gdańska Katarzyna Czerniewska.

Według szacunków PiS całkowity roczny koszt wprowadzenia w Gdańsku darmowych przejazdów komunikacją miejską dla dawnych opozycjonistów oraz osób niepełnosprawnych wyniósłby nie więcej niż 3 mln zł rocznie.

- Wprowadziliśmy bezpłatną ulgę dla dzieci i młodzieży, wyliczaliśmy to na 9 mln zł. Wprowadziliśmy też Kartę dużej rodziny, to koszt blisko 6 mln zł. Wyliczenia Zarządu Transportu Miejskiego, którym ufam, oszacowały koszt wprowadzenia uchwały klubu PiS na ponad 6,7 mln zł. To różnica 4 mln zł, dla mnie bardzo istotna różnica - powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, Piotr Borawski.

Była to druga próba przegłosowania propozycji PiS ws. bezpłatnych przejazdów dla opozycjonistów z czasów PRL i niepelnosprawnych. Pierwszy raz próbowano to zrobić pod koniec maja. Wówczas projekt trafił do komisji, a później projekt został negatywnie zaopiniowany przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej.

PolskieRadio.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portret Anny Walentynowicz trafił do Muzeum Narodowego w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 20:56
Fotografię słynnej suwnicowej, której zwolnienie doprowadziło do strajków w sierpniu 1980 roku, wykonał Michał Szlaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdańsk: opozycjonista PRL dostał 140 tys. złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 12:31
140 tys. zł zadośćuczynienia przyznał we wtorek gdański Sąd Okręgowy opozycjoniście, który za swoją działalność w czasach PRL-u odsiedział w więzieniu ok. półtora roku. Powód uznał wyrok za niesprawiedliwy i zapowiedział, że się od niego odwoła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeby działać w podziemiu, zrezygnowała z pracy. Dziś porusza się na wózku i ma najniższą emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 12:18
Ciągle dostajemy listy od słuchaczy. Ostatnio najwięcej w formie elektronicznej, ale przychodzą też te tradycyjne - pisane odręcznie na papierze. Niezależnie od formy staramy się na nie odpowiadać i podążac ich tropem.
rozwiń zwiń