X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Daj swoim ubraniom drugie życie". Caritas Polska zachęca do oddania tekstyliów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 15:19
Aż 2,5 mln ton tekstyliów jest wyrzucane w Polsce każdego roku. Dlatego Caritas Polska, Biedronka i producent odplamiaczy Vanish zorganizowali akcję "Daj swoim ubraniom drugie życie".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Cineberg/Shutterstock

Organizatorzy akcji zwracają się z prośbą, aby niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania przynieść do 300 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce i wrzucić do specjalnego kontenera. Po wypraniu zostaną one przekazane podopiecznym Caritas.

Akcja "Daj swoim ubraniom drugie życie” jest prowadzona od 27 czerwca do 25 lipca w wybranych 300 sklepach Biedronka w całej Polsce. Aby wziąć w niej udział wystarczy niepotrzebne ubrania wrzucić do różowego kontenera, oznaczonego jej logotypem.

Ubrania zostaną wyprane przez firmę Reckitt Benckiser, producenta odplamiaczy Vanish, a następnie przekazane Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Przemyskiej, Warmińskiej oraz Caritas Diecezji Bydgoskiej, Drohiczyńskiej, Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Siedleckiej, Toruńskiej, Warszawsko-Praskiej i Zamojsko-Lubaczowskiej. Regulamin akcji i pełna lista sklepów znajdują się na stronie www.vanish.pl/drugiezycie.

"Stawiamy na ekologię"

- Prowadzimy z Caritas wiele wspólnych akcji, kierowanych do różnych grup potrzebujących, w tym dzieci czy seniorów. Tym razem stawiamy na ekologię – w szafach wielu osób znajdują się ubrania, których nikt już nie nosi. Zamiast wyrzucać, warto je oddać komuś, komu jeszcze się przydadzą, a nawet sprawią radość – przekonuje Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR sieci Biedronka.

Jak informują autorzy komunikatu, Biedronka od ponad dekady wspiera różnorodne akcje Caritas Polska w ramach takich inicjatyw jak: pikniki rodzinne "Bądźmy razem" (70 tys. upominków dla dzieci w 2018 r.), paczki dla osób samotnych i chorych, zbiórki żywności (ponad 590 ton w 2018 r.) czy od 2018 r. karta "Na codzienne zakupy" (w sumie ponad 10 tys. seniorów otrzymało wsparcie w codziennych wydatkach na żywność, obecnie trwa druga edycja programu).

Wspólnie z Caritas Biedronka przeciwdziała też marnowaniu żywności w ramach programu „Spiżarnia Caritas”, który polega na przekazywaniu przez sieć niesprzedanych, ale pełnowartościowych artykułów spożywczych. Są one przekazywane bezpośrednio ze sklepów, na zasadzie darowizny.

Produkty są wykorzystywane do przygotowywania posiłków w jadłodajniach i stołówkach oraz paczek żywnościowych w punktach wydawania żywności dla osób potrzebujących. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ubój krów z Deszczna zablokowany. Krzysztof Czabański: to pokazuje empatię wobec zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 18:00
- Powinniśmy mieć więcej empatii dla zwierząt. Nie mogą być one traktowane tylko jako przedmioty produkcyjne - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, który mediował między organizacjami broniącymi stada krów z Deszczna a władzą państwową. 
rozwiń zwiń