X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

MSZ: w Polsce zakończył się wewnętrzny proces ratyfikacyjny przyjęcia Macedonii Północnej do NATO

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:03
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że w Polsce zakończył się wewnętrzny proces ratyfikacyjny przyjęcia Macedonii Północnej do NATO. Jego ostatnim elementem było przekazanie do Sojuszu Północnoatlantyckiego dokumentu ratyfikacyjnego, co stało się 1 lipca. 
Na zdjęciu: sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oraz macedoński premier Zoran Zaev w Skopje. Szef Sojuszu złożył wizytę w Macedonii Północnej 2-3 czerwca br.
Na zdjęciu: sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oraz macedoński premier Zoran Zaev w Skopje. Szef Sojuszu złożył wizytę w Macedonii Północnej 2-3 czerwca br.Foto: nato.int

Jak napisał w komunikacie MSZ, ratyfikowany przez prezydenta Andrzeja Dudę Protokół do Traktatu Północnoatlantyckiego w sprawie akcesji Macedonii Północnej do NATO, przekazał rządowi Stanów Zjednoczonych, który pełni funkcję depozytariusza Traktatu Północnoatlantyckiego, ambasador Polski w Waszyngtonie. 

- Spodziewamy się, że wkrótce Republika Macedonii Północnej zostanie pełnoprawnym, 30 państwem członkowskim Sojuszu Północnoatlantyckiego - napisało w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Resort podkreśla w nim także, że polityka rozszerzenia NATO ma fundamentalne znaczenie dla umacniania strefy bezpieczeństwa i stabilności w Europie i wokół jej granic.

- Członkostwo Republiki Macedonii Północnej w NATO przyczyni się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa tego państwa i jego obywateli, ale także do stabilizacji regionu Bałkanów Zachodnich oraz do zwiększenia bezpieczeństwa całego obszaru euroatlantyckiego - czytamy w komunikacie. 

Obecnie NATO liczy 29 członków. Ostatnim krajem, który dołączył do Sojuszu, była Czarnogóra - w 2017 roku. 

Szczyt w Brukseli z zaproszeniem

Członkowie NATO zaprosili Macedonię Północną do rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych na szczycie w Brukseli. Macedonia Północna wspiera prowadzone przez Sojusz misje w Afganistanie i w Kosowie. 

IAR/PAP/MSZ/nato.int/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE odkłada do października decyzję o rozpoczęciu negocjacji z Macedonią Płn. i Albanią

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 18:40
Wiceszef MSZ Konrad Szymański argumentował, że nie można myśleć o strategicznej roli Unii Europejskiej w świecie bez zachowania gotowości do rozszerzania, w szczególności o Bałkany Zachodnie. Zainteresowana wpływami na Bałkanach od dawna jest Rosja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: K. Szczerski to świetny kandydat na zastępcę szefa NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 21:22
- Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski, to świetny kandydat na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego NATO. Jest doświadczonym dyplomatą i politykiem, ma świetne kompetencje, by sprawować ten urząd - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Polska ma lobbować, aby prezydencki minister został zastępcą sekretarza generalnego NATO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: Senat USA potwierdził kluczowe znaczenie Polski dla odstraszania rosyjskiej agresji

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 00:12
- Senat USA potwierdził, że Polska ma kluczowe znaczenie dla odstraszania rosyjskiej agresji, a USA powinny zwiększyć obecność swoich sił w Polsce - ocenił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, odnosząc się do decyzji Senatu USA dotyczącej wzmocnienia sił w naszym kraju.
rozwiń zwiń