X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Aktor stracił pracę za prowokacyjny wpis o LGBT. Nam podaje szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 14:58
- Każdy ma prawo myśleć, czuć i wierzyć w to co chce, a jednocześnie trzeba akceptować, że ktoś inny ma zupełnie inne potrzeby – mówi Portalowi PolskieRadio24.pl Redbad Klynstra-Komarnicki.
Audio
  • Redbad Klynstra-Komarnicki dla Portalu PolskieRadio24.pl
Redbad Klynstra-Komarnicki
Redbad Klynstra-KomarnickiFoto: PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Redbad Klynstra-Komarnicki, aktor o holenderskich korzeniach znany z ról teatralnych i serialu "Na dobre i na złe" zamieścił wpis na Twitterze, za co stracił pracę, ze współpracy zrezygnowała także jego agencja.

Aktor wyjaśnił nam co leżało u podstaw jego tweeta.


05:07 Posłuchaj

Po fali hejtu i krytyki, jaka go spotkała aktor wydał oświadczenie, w którym pisze:

"Mam znajomych i przyjaciół o różnych orientacjach seksualnych mieszczących się w skrócie LGBTQ+ i ich preferencje nie stanowią i nie stanowiły dla mnie nigdy kryterium oceny jakości ich człowieczeństwa. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zaglądania przez Państwo czy Kościół do sypialni obywatela. Każdy ma prawo w swoim domu robić to, na co ma ochotę, o ile mieści się to w ramach prawa i nie narusza wolności drugiej osoby lub innej istoty, której prawa są chronione w naszej cywilizacji. Jestem przeciwnikiem prowadzenia jakichkolwiek kampanii przeciwko LGBTQ+ w tym przemocy fizycznej, jak i symbolicznej, bo nie wolno dyskryminować i dzielić ludzi na lepszych i gorszych. Jestem również przeciwnikiem prowadzenia kampanii promujących LGBTQ+."

Jak wyjaśnił Klynstra, pisząc tweeta chciał zwrócić także uwagę na porównanie rzeczywistości Polski i Holandii.

"Nie każdy pedofil chcę się przed sobą przyznać, że jest chory. Konsekwencje racjonalizacji tej przypadłości my możemy sobie w Polsce tylko wyobrazić, a w Holandii są już dawno formułowane w sposób publiczny przez takie osoby: „Pedofil znaczy tyle, co przyjaciel dzieci, a ktoś, kto zgwałcił dziecko, jest po prostu dewiantem seksualnym”. (Więcej pod hashtagiem #pedopride)

W ferworze dyskusji na temat równouprawnienia w funkcjonowaniu osób o różnych światopoglądach i preferencjach w polskiej przestrzeni prawnej i mentalnej jakoś umknął mi fakt medialnego odnotowania tego ważnego przecież wydarzenia oraz skorzystania z zaistniałego faktu, by uściślić stanowisko ruchu LGBT w Polsce, szczególnie w kontekście podejrzenia o seksualizację dzieci w szkołach na mocy tzw. karty lgbt. Przyznaję się, że dopóki nie zostałem ojcem, nie interesowałem się tak bardzo tym tematem. Teraz jako rodzić wyłapuję siłą rzeczy wszystko, co według mnie dotyczy lub może w najbliższej przyszłości stać się doświadczeniem mojego dziecka i chcę to rozpoznać."

Redbad Klynstra zaznacza, że istnieje spór ideologiczny, który wykracza poza kwestie wolności słowa, a dotyczy fundamentów postrzegania świata.


03:17 Posłuchaj

Redbad Klynstra 1200.JPG
Redbad Klynstra-Komarnicki: nazywanie mnie homofobem jest po prostu śmieszne

Za słowa otuchy i zrozumienia aktor dziękował także na antenie Polskiego Radia 24. - Dostaję wyrazy wsparcia od osób, które chcą mi pomóc, ale dostaję też wyrazy wsparcia od osób, które muszą siedzieć cicho. Zobaczyłem nowy kawałek rzeczywistości. Cieszę się, gdy mam możliwość uświadomienia sobie, że moja rzeczywistość jest tylko matriksem. Tutaj nie chodzi o mnie, ale o to, że osób takich jak ja jest więcej i które nie mają możliwości tego wyjaśnić tak jak ja - zaznaczył. 

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Redbad Klynstra-Komarnicki: nazywanie mnie homofobem jest po prostu śmieszne

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 15:18
- Od paru dni jestem zanurzony w dynamice tego, co się dzieje. Patrzę na to z moją niesłabnącą perspektywą holenderską. Jest taka granica, po której jest już tylko uśmiech. Jestem zahartowany już w takich sprawach - powiedział w Polskim Radiu 24 Redbad Klynstra-Komarnicki, aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

YouTube cenzuruje słowa abp. Jędraszewskiego. Co z wolnością wypowiedzi?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 14:12
Nagranie z homilią abp. Marka Jędraszewskiego zostało przywrócone przez serwis YouTube, po jego wcześniejszym skasowaniu. Serwis ocenił, że "materiał ma wartość dokumentalną lub wypełnia przesłanki interesu publicznego". W wielu miejscach brakuje jednak przytoczonych wszystkich słów duchownego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniczący KEP: szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii LGBT+

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 06:49
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, wydał oświadczenie w sprawie ideologii LGBT+. Zaapelował do władz samorządowych "o niepodejmowanie decyzji, które skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet".
rozwiń zwiń