X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Edukacja seksualna. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 15:39
Instytut Kultury Prawnej Ordo Iuris złożył do warszawskiego Ratusza wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie edukacji seksualnej w warszawskich szkołach. Wniosek został poparty czterema tysiącami podpisów przeciwko jej realizacji.
Audio
  • Instytut Ordo Iuris domaga się konsultacji społecznych ws. edukacji seksualnej w Warszawie (IAR)
Ordo Iuris złożył do warszawskiego Ratusza wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie edukacji seksualnej w warszawskich szkołach
Ordo Iuris złożył do warszawskiego Ratusza wniosek o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie edukacji seksualnej w warszawskich szkołachFoto: PAP/CAF-Przemek Wierzchowski

Prezes Ordo Iuris mecenas Jerzy Kwaśniewski powiedział Polskiemu Radiu, że wbrew ustawie o konsultacjach społecznych, wprowadzane do szkół zapisy deklaracji LGBT nie były przedmiotem obrad Rady Miasta Warszawy. Wskazał, że nie została też poddana szerokim konsultacjom społecznym. Jak mówił, deklaracja była opracowywana w "bardzo wąskim gronie sprzyjającym lobby LGBT".

Jerzy Kwaśniewski podkreślił, że Instytut Ordo Iuris od 5 miesięcy bezskutecznie domaga się od władz Warszawy ujawnienia szczegółów wdrażania programu edukacji seksualnej. - Rafał Trzaskowski robi wszystko by ominąć przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej i żeby uniemożliwić nam poznanie szczegółów - powiedział prezes Ordo Iuris.

Dodał, że prezydent Warszawy termin na udzielenie informacji na wdrożeniu edukacji seksualnej ustalił na 2 września, a więc już po rozpoczęciu roku szkolnego.

Konsultacje społeczne

2 maja w jednej z rozgłośni radiowych Justyna Michalak z wydziału prasowego miasta stołecznego Warszawy wskazała, że z ramienia prezydenta Warszawy wdrażaniem Deklaracji LGBT w zakresie edukacji seksualnej w szkołach zajmie się Warszawskie Centrum Innowacji Edukacji Społecznych i Szkoleń. Tymczasem, jak powiedział Jerzy Kwaśniewski, na pytania Instytutu Ordo Iuris na pytania realizację postulatów Karty LGBT odpowiedziało ono, że w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacji Społecznych i Szkoleń nie trwały i nie trwają prace nad programem dla uczniów w zakresie edukacji seksualnej.

Instytut Ordo Iuris skierował pytanie do władz Warszawy, czy program, który może być wdrożony we wrześniu, jest pisany przez organizacje LGBT - które są autorami Deklaracji LGBT. Instytut Ordo Iuris żąda przeprowadzenia konsultacji społecznych z udziałem organizacji prorodzinnych. Domaga się, by trwały co najmniej 6 miesięcy i obejmowały 12 spotkań informacyjnych. Do przeprowadzenia konsultacji zobowiązuje ustawa z 2013 roku.

mg

Zobacz więcej na temat: Ordo Iuris POLSKA Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ordo Iuris: warszawska Karta LGBT ogranicza wolność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 19:19
Warszawska Karta LGBT ogranicza wolność gospodarczą poprzez faworyzowanie przedsiębiorców wspierających ruch LGBT - ocenia Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ordo Iuris krytykuje oświadczenie IKEI po zwolnieniu pracownika za stosunek do LGBT

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 21:46
"Zwolniony pracownik, wbrew fałszywym insynuacjom kierownictwa przedsiębiorstwa, nie nawoływał do agresji, a jedynie dał wyraz swoim przekonaniom religijnym poprzez zamieszczenie prostych cytatów z Pisma Świętego" - napisano w komunikacie Instytut Ordo Iuris, reprezentującego mężczyznę, który miał zostać zwolniony z pracy z powodu swoich poglądów religijnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja LGBT+ w Warszawie. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:08
- Dokument jest wprowadzany bez zasięgnięcia opinii mieszkańców Warszawy, w szczególności rodziców. A wielotysięczne manifestacje pokazały, że sprzeciw wobec wdrożenia deklaracji LGBT+ jest znaczący - tłumaczy prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Instytut zbiera podpisy pod wnioskiem do prezydenta stolicy o przeprowadzenie konsultacji społecznych ws. LGBT+.
rozwiń zwiń