X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozpoczął się Śląski Okrągły Stół Edukacyjny z udziałem szefa MEN

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 13:29
Z udziałem ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego w środę w Katowicach rozpoczął się Śląski Okrągły Stół Edukacyjny. Udział w spotkaniu bierze ok. 80 osób z różnych środowisk związanych z edukacją.
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski Foto: PAP/Marcin Obara

Podczas briefingu prasowego poprzedzającego otwarcie obrad minister Piontkowski przypomniał, że pierwsze takie spotkanie odbyło się kilka miesięcy temu w Warszawie z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego. Wojewódzkie Okrągłe Stoły Edukacyjne odbyły się już w Białymstoku, Wrocławiu i Gdańsku.

broniarz 1200 shutterstock.jpg
Strajk nauczycieli nadal możliwy. Zdecyduje sondaż i ewentualne referendum

- Dziś nadszedł czas, aby podobne spotkanie odbyło się także na Śląsku, w Katowicach. Chcemy uzyskać informacje na temat tego, jak polską szkołę postrzegają nauczyciele, uczniowie, rodzice, ale także związkowcy, przedstawiciele samorządów terytorialnych. Chcemy być może usłyszeć także od nich propozycje, co jeszcze należałoby zmienić - powiedział minister.

Korekty legislacyjne

- Przypomnę, że na razie te zmiany, które zaszły w polskiej szkole, dotyczą spraw strukturalnych, organizacyjnych, programowych oraz szkolnictwa zawodowego. Przed nami bardzo poważna dyskusja na temat tego, jak powinna wyglądać pragmatyka zawodu nauczycielskiego, czyli jakie prawa, obowiązki powinien mieć nauczyciel, jak ma wyglądać awans zawodowy, jak ukształtować system wynagrodzeń, aby nie tylko zapewniał godną płacę, ale miał też charakter motywacyjny, czy wreszcie ile czasu nauczyciel powinien poświęcać na pracę przy tablicy, na spotkania z rodzicami, z uczniami - dodał.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wyraził przekonanie, że środowa dyskusja będzie merytoryczna. - Przybliży nas do pewnych zmian, być może korekt legislacyjnych. Jesteśmy tu po to, żeby ze wszystkimi środowiskami związanymi z systemem edukacji rozmawiać, jak powinna kształtować się polska szkoła, jakie miejsce powinien mieć w niej uczeń, jakie rodzic, byśmy mogli w pełni odpowiedzialnie wpływać na rozwój naszych przyszłych pokoleń - powiedział.

Śląska kurator oświaty Urszula Bauer podkreśliła, że wprowadzanie kolejnych etapów reformy w woj. śląskim odbywało się w dialogu i w porozumieniu. - Spotykaliśmy się ze związkami zawodowymi regularnie, z rodzicami, samorządowcami jako organami prowadzącymi. Myślę, że dzisiejszy stół będzie ważnym momentem podzielenia się refleksjami, uwagami na temat już wprowadzonych elementów reformy, ale też okazją do konstruktywnych wniosków, do wprowadzania kolejnych ulepszeń, żeby jakość edukacji była z roku na rok coraz lepsza - wskazała. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dariusz Piontkowski: nie obawiam się "przeludnienia" klas pierwszych

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 07:25
- Nie obawiam się przeludnienia klas pierwszych w szkołach średnich, miejsc w szkołach jest więcej niż absolwentów podstawówek i gimnazjów - mówił w radiowej Jedynce minister edukacji Dariusz Piontkowski. - Obecne dwa pierwsze roczniki razem liczą mniej więcej tyle, ile pojedyncze roczniki sprzed 10 lat - przekonywał minister.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strajk nauczycieli nadal możliwy. Zdecyduje sondaż i ewentualne referendum

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:17
- Nie zrealizowano do tej pory głównego celu kwietniowego strajku, czyli 30-procentowej podwyżki płac dla nauczycieli jeszcze w tym roku i o to w dalszym ciągu się upominamy – powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
rozwiń zwiń