X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 09:23
W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej organizowanych przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939.
Audio
  • Wmurowano kamień węgielny pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Tomasz Zielenkiewicz (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki podczas symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939
Premier Mateusz Morawiecki podczas symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 Foto: PAP/Jan Dzban

andrzej-duda-wielun-pap-1200.jpg
Andrzej Duda w Wieluniu: II wojna światowa rozpoczęła się od aktu barbarzyństwa

Premier Mateusz Morawiecki mówił podczas uroczystości, że "odrabiamy lekcję ostatnich 30 lat". – Ta pamięć będzie ważna dla nas i dla naszych potomków – podkreślił premier.

Minister kultury Piotr Gliński powiedział, że jest dumny z tego, iż może uczestniczyć w tym dziele. – Budowanie mądrych instytucji pamięci to przekuwanie w czyn pięknych słów o pokoju, których dziś tak wiele słyszymy – zaznaczył minister.

Podczas II wojny światowej zginęło lub zostało zamordowanych 6 milionów Polaków. Główne uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej rozpoczną się przed południem w Warszawie, ich mottem jest "Pamięć i przestroga". 

Polscy żołnierze na frontach II wojny światowej - zobacz serwis historyczny

Organizowana przez polskiego prezydenta ceremonia odbędzie się na Placu Piłsudskiego. Wezmą w niej udział politycy, żołnierze, duchowni oraz około 250 gości z zagranicy.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: polscy żołnierze i społeczeństwo bronili wolnego świata przed wrogami wolności

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 06:26
Polscy żołnierze i polskie społeczeństwo od pierwszych dni II wojny światowej zmieniało losy świata; broniło wolnego świata przed wrogami wolności, wrogami Polski, wrogami Europy - powiedział w sobotę na gdańskim Westerplatte premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON: należy pamiętać kto był katem, a kto ofiarą. Okupacja niemiecka była okrutna dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 08:09
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak mówił po uroczystościach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte, że najważniejsza jest pamięć i prawda o tych, którzy oddali życie w obronie Polski. Podkreślał, że należy pamiętać, kto był katem, a kto ofiarą tego najbardziej krwawego konfliktu w historii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karol Nawrocki: świadków tragicznych wydarzeń jest coraz mniej. Musimy pielęgnować naszą historię

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 08:45
- Miałem myśl, że to niestety ostatnia okrągła rocznica ze świadkami tamtych tragicznych wydarzeń. Świadków tamtej historii jest niestety coraz mniej. Musimy się spieszyć – mówił dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Karol Nawrocki na antenie Jedynki.
rozwiń zwiń