X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sejm przerwie obrady do nowej kadencji. Ekspert: zgodne z prawem, nie ze zwyczajem

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 23:18
Prezydium Sejmu zdecydowało, że najbliższe posiedzenie Sejmu zostanie przerwane w środę i wznowione po wyborach – powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS. Zapewnił, że po wyborach nie będą do porządku włączane nowe punkty.
Audio
  • Ryszard Terlecki: posiedzenie będzie jednodniowe ze względu na kampanię wyborczą (IAR)
  • Małgorzata Kidawa-Błońska: nie pamiętam takiej sytuacji (IAR)
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Sejm Rzeczypospolitej PolskiejFoto: Sejm.gov.pl/Rafał Zambrzycki

- Mój klub wniósł taka propozycję do prezydium Sejmu, żeby jutrzejsze posiedzenie ograniczyć do jednego dnia ze względu na krótka kampanię wyborczą i prośbę posłów, żeby mogli jechać do okręgów. Prezydium Sejmu podjęło decyzję, że posiedzenie zostanie przerwane po jutrzejszych obradach i dokończone 15 października - powiedział Terlecki we wtorek wieczorem.

sasin-1200-pap.jpg
Jacek Sasin: PO ma program "na chwilę", bardzo szybko o nim zapomni

Nowa kadencja, stare punkty

Zapewnił, że po przerwie do porządku obrad nie zostaną włączone nowe punkty. Takie przypuszczenia formułowała opozycja, której przedstawiciele podkreślali, że przerwanie obrad Sejmu i wznowienie ich po wyborach to rzecz bez precedensu.

Małgorzata Kidawa-Błońska w rozmowie z Polskim Radiem nie kryła zaskoczenia taką decyzją. - Nie pamiętam, żeby była taka sytuacja - tłumaczyła. 

Zgodnie z harmonogramem w środę izba ma m.in. rozpatrywać wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Głosowania przewidziano na 21.00. Po nich ma zostać przedstawiona informacja z działalności KRS w roku 2018 oraz RPO o stanie przestrzegania wolności i praw człowieka i obywatela w roku 2018. Zakończenie środowych obrad planowane jest na 1:30 w czwartek.

Prawnik: to zgodne z prawem, choć nie ze zwyczajem

Planowane przerwanie posiedzenia Sejmu i wznowienie go po jesiennych wyborach jest zgodne z prawem, choć niezgodne z ukształtowanym zwyczajem - ocenił w rozmowie z PAP konstytucjonalista Uniwersytetu Wrocławskiego dr Ryszard Balicki.

- Jest to zgodne z przepisami. Formalnie kadencja Sejmu trwa do dnia poprzedzającego zebranie się Sejmu następnej kadencji. Zatem z formalnego punktu widzenia jest to zgodne z prawem - zaznaczył.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Sondaż: M. Morawiecki byłby lepszym premierem niż M. Kidawa-Błońska

- Natomiast jest to niezgodne z ukształtowaną praktyką, zwyczajem parlamentarnym, że Sejm w trakcie kampanii wyborczej, a zwłaszcza po wyborach, nie odbywa posiedzeń, a to w celu nieograniczania możliwości działania nowo wybranym parlamentarzystom - wyjaśnił ekspert.

"Decyzja polityczna"

Zdaniem dr. Balickiego "może to rodzić poczucie niepewności, że po wyborach ekipa rządząca rezerwuje sobie niejako możliwość podejmowania decyzji, które mogą być istotne dla funkcjonowania państwa". - Jest to pewnie decyzja polityczna, bo większość sejmowa musi mieć w tym jakiś interes. Nie jest to działanie, które by umacniało powagę polskiego parlamentu - dodał.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koalicja Obywatelska traci coraz więcej do Prawa i Sprawiedliwości. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 12:19
Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie "Rzeczpospolitej" wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje przed wyborami wyraźną przewagę nad pozostałymi ugrupowaniami. Najsilniejszy blok opozycyjny - Koalicja Obywatelska - zanotował wyraźny spadek, coraz większym zainteresowaniem wyborców cieszy się lewica. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

H. Zdanowska poparła samorządowców. KO: strzelanie do własnej bramki

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 13:01
Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, wywołała kontrowersje w Koalicji Obywatelskiej po tym, jak oficjalnie poparła kandydatów z łódzkiego samorządu w wyborach parlamentarnych - donosi Gazeta.pl. Decyzję Zdanowskiej skrytykowała Iwona Śledzińska-Katarasińska z Koalicji Obywatelskiej, członkowie partii mówią o "strzelaniu do własnej bramki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik PO przegrał z PiS. Musi sprostować wypowiedź ws. "cystern wstydu PO-PSL"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 14:30
Wpis twitterowy rzecznika PO Jana Grabca zawierał nieprawdziwe informacje na temat tzw. "cystern wstydu PO-PSL". Tak orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie, który nakazał mu zamieszczenie sprostowania.
rozwiń zwiń