X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Cezary Jurkiewicz: politycy PO nie mają kompetencji, by zarządzać

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 14:45
- Rzeczywistość posiadania kompetencji przy zarządzaniu nie była domeną Platformy Obywatelskiej. Przekonaliśmy się o tym w państwie, tak samo wygląda to w samorządzie - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Jurkiewicz, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie m.st. Warszawy.
Audio
  • 11.09.2019 Cezary Jurkiewicz (PiS): chciałbym, by samorząd współdziałał z rządem ws. "Czajki"
Cezary Jurkiewicz
Cezary JurkiewiczFoto: PR24/AK

Jak poinformował Cezary Jurkiewicz, w piątek o godzinie 18 odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady m. st. Warszawy. Radni PiS chcą poruszyć na niej kwestie związane z awarią w oczyszczalni "Czajka".

Cezary Jurkiewicz: liczę na współpracę rządu i samorządu ws. "Czajki"

Gość PR24 powiedział, że ws. oczyszczalni "trzeba zacząć realną rozmowę". - Po to zwołaliśmy tę sesję, uważamy, że problemy trzeba rozwiązywać - podkreślił. - Najbardziej liczę na to, że zostaną wykorzystane siły i samorządu, i państwa - wskazał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ścieki popłynęły awaryjnym rurociągiem. Rzecznik rządu: pokazaliśmy skuteczność państwa

1200_ścieki_PAP.jpg
Premier o wycieku ścieków: władze stolicy chowają głowę w piasek

Cezary Jurkiewicz uważa, że władzy samorządowe w Warszawie powinny "normalnie podejść do kwestii pomocy". Jak przyznał, odnosi wrażenie, że w tej kwestii działacze PO zachowują się, jakby "było to poniżej ich godności".

"Radni pełnią rolę stricte polityczną"

- Rzeczywistość posiadania kompetencji przy zarządzaniu nie była domeną Platformy Obywatelskiej. Przekonaliśmy się o tym w państwie, tak samo wygląda to w samorządzie. Warszawa jest tego ewidentnym przykładem - ocenił gość PR24. Wskazał, że radni ugrupowania nie chcą przyznać, że "nie dają rady". 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Awaryjny system przesyłania nieczystości. Ścieki płyną do Czajki bez przerwy

Według przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, działacze zasiadający w Radzie Miasta, powinni "twardo rozliczać zarząd miasta z jego pracy". - A ja mam wrażenie, że doszło do takiej sytuacji, w której radni pełnią rolę stricte polityczną. Nie ma żadnych konkretnych pytań ze strony radnych Platformy i Nowoczesnej w stosunku do prezydentów - powiedział Cezary Jurkiewicz na antenie Polskiego Radia 24.

Rozmawiał Antoni Trzmiel

PR24/msze

____________________ 

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 13:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

M. Binkowski: R. Trzaskowski nadal nie odpowiedział na fundamentalne pytania

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 16:30
- Rafał Trzaskowski, podczas czwartkowych burzliwych obrad Rady Miasta, miał tłumaczyć się z tego, co stało się w najdroższej oczyszczalni ścieków w Europie. Jednak prezydent Warszawy nie mógł tego wytłumaczyć, ponieważ nie pojawił się na sesji - nie krył rozczarowania radny Maciej Binkowski z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mgr inż. Janusz Waś: trzeba powrócić do koncepcji dwóch oczyszczalni

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 11:15
- Niepotrzebny był tunel pod Wisłą, który kosztował ponad miliard złotych. Za tę kwotę można by z powodzeniem wybudować oczyszczalnię na lewym brzegu Wisły – mówił w Polskim Radiu 24 ekspert, mgr inż. Janusz Waś.
rozwiń zwiń