X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

300 tys. książek dla przedszkolaków. P. Gliński: czytanie jest bardzo ważne

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 16:48
- Chodzi o to, by czytelnictwo było popularne. Przekonujemy, by czytać i żeby to czytanie było czytaniem rodzinnym - zaznaczył wicepremier, minister kultury, Piotr Gliński. Książka "Pierwsze czytanki" z wierszami dla dzieci, trafi do kilkuset tys. polskich przedszkolaków.
Audio
P.Gliński o czytankach dla przedszkolaków
P.Gliński o czytankach dla przedszkolakówFoto: PAP/Roman Zawistowski

- To kolejna odsłona akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek", w ramach której od 2017 roku rozdano już około 650 tys. książek dla dzieci - mówił minister kultury Piotr Gliński. To drugi etap kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek", skierowanej do dzieci, rodziców i całych rodzin.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie jest bardzo ważne, dostarcza wiedzy, kreuje wrażliwość i w dłuższej perspektywie świadczy o naszych zasobach intelektualnych i kulturowych. Wszyscy rozwijamy się poprzez czytanie - podkreślił wicepremier w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Tuwima w Brzezinach w łódzkim.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ]>>>Andrzej Duda otworzył 8. Narodowe Czytanie nowel polskich

Podczas wydarzenia zaprezentowano "Pierwsze czytanki" przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, tekstami znanych polskich autorów, m.in. Joanny Papuzińskiej, Wandy Chotomskiej, Czesława Janczarskiego, Michała Rusinka i Jana Twardowskiego oraz ilustracjami Józefa Wilkonia. Zostaną one przekazane do 5,2 tys. bibliotek w całym kraju.

20 mln zł na kampanię

czytanie matka dziecko książka 1200.jpg
Dlaczego czytanie dzieciom jest tak ważne?

Kampania "Mała Książka - Wielki Człowiek" została zapoczątkowana w roku 2017. Do tej pory Instytut Książki rozdał 600 tys. sztuk tomiku "Pierwsze wiersze" na wszystkich oddziałach położniczych, otrzymało go także 35 tys. rodziców przedszkolaków, którzy zgłosili się do bibliotek.

- Tytuł kampanii wszystko tłumaczy, bo z małej książki powstaje wielki człowiek, ale ta książka też jest wielka. Na kampanię przeznaczono łącznie prawie 20 mln zł w ciągu trzech lat - dodał.

Program "Mała Książka - Wielki Człowiek" o wartości 19 mln zł finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


jj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak