Ekstraklasa: Jarosław Jach pięknie przywitał się z kibicami. Raków pewnie ograł Arkę

2019-09-14, 16:19

Jarosław Jach w starciu z Janem Łosiem z Arki Gdynia. Foto: PAP/Waldemar Deska

Raków Częstochowa bez większych problemów pokonał Arkę Gdynia 2:0. Gola w swoim pierwszym meczu po powrocie do Ekstraklasy zdobył Jarosław Jach.

Z gry swojej drużyny nie jest zadowolony trener Arki Jacek Zieliński (IAR)
+

Jarosław Jach może być bardzo zadowolony ze swojego pierwszego występu w barwach Rakowa. Znany z gry w Zagłębiu Lubin stoper, który jest wypożyczony z Crystal Palace, otworzył wynik spotkania w 31. minucie spotkania, wykańczając bardzo dobre dośrodkowanie Schwarza z prawej strony boiska.

Raków był zespołem, który starał się od pierwszych minut narzucić swoje warunki gry i został za to nagrodzony. Od momentu, w którym piłkarze Marka Papszuna zdobyli gola, starali się skupić na obronie i szukać swoich okazji w kontratakach, mając świadomość, że Arka w tym sezonie ma spore problemy w ofensywie.

Goście wydawali się dochodzić do głosu w miarę upływu czasu, ale w pierwszej połowie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Michała Gliwy.

W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się, Jacek Zieliński próbował dać swoim zawodnikom impuls do walki, ale zmiennicy nie byli w stanie wziąć tego zadania na swoje barki, jednocześnie pokazując, że szkoleniowiec Arki ma naprawdę skromne pole manewru.

Raków nie musiał robić wiele i cierpliwie czekał na swoją szansę. Ta nadarzyła się w 80. minucie, kiedy 19-letni Michał Skóraś dobrym podaniem wyprowadził na czystą pozycję Felicio Browna Forbesa. Napastnik nie miał problemu z pokonaniem golkipera Arki, ładnie podciął piłkę nad golkiperem, ustalając wynik tego spotkania.

Beniaminek odniósł trzecie ligowe zwycięstwo, w tym drugie w roli gospodarza. Arka z czwartego wyjazdu w tym sezonie nie przywiezie żadnego punktu.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Jarosław Jach (31-głową), 2:0 Felicio Brown Forbes (80).

Żółta kartka - Raków Częstochowa: Jarosław Jach, Daniel Bartl, Dawid Szymonowicz. Arka Gdynia: Christian Maghoma.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 2 511.

Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Emir Azemovic, Tomas Petrasek, Jarosław Jach - Daniel Bartl (75. Dawid Szymonowicz), Igor Sapała, Petr Schwarz, Patryk Kun - Sebastian Musiolik, Felicio Brown Forbes (83. Rusłan Babenko), Miłosz Szczepański (62. Michał Skóraś).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Christian Maghoma, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Jan Łoś (65. Mateusz Stępień), Marko Vejinovic, Adam Deja (65. Marcin Budziński), Michał Nalepa, Maciej Jankowski - Dawit Szirtładze (83. Fabian Serrarens).