X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Czabański: media publiczne muszą trafiać do mniejszych miejscowości

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:59
Krzysztof Czabański mówi o potrzebie tego, by publiczne media nie koncentrowały się tylko na dużych aglomeracjach, ale trafiały też do mniejszych miast i miasteczek. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych był gościem audycji "Jedyne Takie Miejsce" w radiowej Jedynce, która tym razem odwiedziła Brześć Kujawski.
Audio
  • Krzysztof Czabański: trafianie do takich miejsc jak Brześć Kujawski jest realizacją misji mediów publicznych
  • Krzysztof Czabański: obwodnica Brześcia jest potrzebna, bo miasteczko jest rozjeżdżane przez TIR-y (IAR)
Krzysztof Czabański był gościem audycji Jedyne Takie Miejsce
Krzysztof Czabański był gościem audycji "Jedyne Takie Miejsce"Foto: PAP/Tytus Żmijewski
  • Krzysztof Czabański był gościem audycji "Jedyne Takie Miejsce" w Brześciu Kujawskim
  • Szef RMN: media publiczne muszą trafiać do mniejszych miasteczek
  • K.Czabański mówił też o potrzebie budowy obwodnicy Brześcia

Audycja "Jedyne Takie Miejsce" ukazuje piękno Polski. Dziennikarze radiowej Jedynki: Roman Czejarek, Sława Bieńczycka, Grzegorz Frątczak i Marta Januszewska odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane.

czabański 1200.jpg
K. Czabański: najważniejsze, że są pieniądze na wzmocnienie mediów publicznych

Ważna rola mediów publicznych w mniejszych miejscowościach


Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że trafianie do takich miejsc jak Brześć Kujawski jest realizacją misji mediów publicznych. Jak dodał, audycja "Jedyne Takie Miejsce" jest "klasyczną misyjną audycją", która nie tylko opowiada o danym miejscu, ale też o Polskim Radiu i jego dziedzictwie.

Bogactwo dźwięków

Krzysztof Czabański powiedział także, że Polskiego Radia warto słuchać na przykład ze względu na ilość wartościowych treści. Wskazywał, że skarbem Polskiego Radia jest archiwum, w którym kryje się wiele unikatowych dźwięków i audycji, będących zapisem tego, jak przez lata rozwijała się nasza kultura.

- Mało kto zdaje sobie sprawę z bogactwa archiwum, bogactwa polskiej kultury, które jest w Polskim Radiu, z bogactwa tego wszystkiego dobrego, z czym można dotrzeć do słuchaczy. Jeżeli ktoś zobaczy, jak to (archiwum) jest piękne, i jak to może być wspaniałe miejsce do wykorzystania dla dobra wspólnego, to zrozumie, dlaczego w radiu można się zakochać - zaznaczył szef RMN.

Nie tylko media, ale też inwestycje

Krzysztof Czabański jest też kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu. Gość audycji "Jedyne Takie Miejsce" zadeklarował, że dołoży starań, by powstała obwodnica Brześcia Kujawskiego.

Przypomniał przy tym, że PiS chce powołać fundusz 100 obwodnic. Lista 50 planowanych inwestycji jest już gotowa. Krzysztof Czabański chce, by Brześć Kujawski znalazł się w drugiej pięćdziesiątce.

- Ta obwodnica jest istotna nie tylko ze względów ekonomicznych, ale również ze względu na warunki życia mieszkańców. Miasteczko jest dosłownie rozjeżdżane przez TIR-y. My łożymy duże pieniądze na renowację zabytków w Brześciu Kujawskim, a tu jeżdżą TIR-y i te zabytki się rozpadają - powiedział szef RMN.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

K. Czabański o udziale mediów publicznych w akcji "Polska pod Krzyżem": ukoronowanie zmian

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 20:28
- Zaangażowanie mediów publicznych w relację z tego wydarzenia, towarzyszenie dziennikarskie tej akcji, pokazuje, jaka zmiana nastąpiła w mediach publicznych. My tę zmianę obiecywaliśmy w kampanii wyborczej cztery lata temu - powiedział w TVP Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Czabański: Nagrody Mediów Publicznych to wzajemny interes świata kultury i mediów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:00
- Nagrody Mediów Publicznych to przejaw interesu wzajemnego świata współczesnej kultury i świata polskich mediów - podkreślił przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, otwierając w poniedziałek w Warszawie galę Nagród Mediów Publicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański: nie ma planów weryfikacji dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 10:56
- Chcemy zainicjować dyskusję wewnątrz środowiska. Środowisku medialnemu powinno zależeć na tym, by obowiązywały pewne standardy profesjonalizmu - zapewnił w TVP Info Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, pytany o planowane przez Prawo i Sprawiedliwość regulacje prawne dotyczące dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: przywróciliśmy warunek demokracji - pluralizm w mediach

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 18:10
- Patrzę na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego, przywróciliśmy coś, co jest warunkiem demokracji, może jeszcze nie pełen, ale jednak jako taki pluralizm w mediach - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński na czwartkowej konwencji we Włocławku.
rozwiń zwiń