X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Najlepsza światowa czołówka". Kto dostanie tegorocznego "Melchiora"?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 07:04
Dziś przyznane zostaną nagrody dla najlepszych reportażystów radiowych i telewizyjnych. Podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie ogłoszone zostaną wyniki konkursów: XV Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”, Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Reportaż i Dokument Radiowy oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory.
Audio
  • Wieczorem XV Gala Reportażystów Polskich "Melchiory 2019" (IAR)
Gala Polskich Reportażystów 2018 - laureaci ubiegłorocznej edycji
Gala Polskich Reportażystów 2018 - laureaci ubiegłorocznej edycjiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Irena Piłatowska-Mądry podkreśla, że poziom nadesłanych prac jest bardzo wysoki, ciekawa jest też ich tematyka.

melchiory_1200.jpg
Poznaliśmy laureatów Gali Polskich Reportażystów 2018

Nagrody w 3 kategoriach

- Sporo jest jak zwykle tematów historycznych, ale które mają swoje dopełnienie właśnie teraz. Cieszy mnie to, że nasz reportaż w sensie dźwiękowym to najlepsza światowa czołówka - podsumowuje Irena Piłatowska-Mądry.

W tym roku do konkursu "Melchiory" zgłoszono 67 prac. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: Radiowa Premiera Roku, Inspiracja Roku oraz Radiowy Reportażysta Roku.

22 reportaże

Do Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix KRRiT zostały nadesłane 22 reportaże. Jurorzy wyłonili też sześcioro finalistów XXV Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory skierowanego do twórców, którzy nie ukończyli 35 lat. W czasie uroczystości poznamy także laureata Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Celem konkursów oraz Gali Polskich Reportażystów "Melchiory" jest promowanie indywidualności autorskich oraz ambitnych form twórczości radiowej, uhonorowanie reportażystów innych mediów, motywowanie do artystycznych poszukiwań oraz wzajemnych inspiracji. Honorowy patronat nad Galą objął wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Jubileuszową galę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego uświetni występ Barbary Wrońskiej z przyjaciółmi: Katarzyną Groniec i Ralphem Kamińskim.

mg

Zobacz więcej na temat: Melchiory
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Melchiory 2019". 15. odsłona ogólnopolskiego konkursu Polskiego Radia dla reportażystów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 16:52
Polskie Radio zaprasza do udziału w kolejnej, piętnastej edycji otwartego, Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „MELCHIORY”. Konkurs odwołuje się do najlepszych tradycji polskiego reportażu oraz mistrzowskiego dorobku Melchiora Wańkowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogłoszenie XV edycji konkursu MELCHIORY

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:20
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia już po raz 15. organizuje Ogólnopolski Konkurs Reportażystów „Melchiory”, odwołujący się do najlepszych tradycji polskiego reportażu oraz postaci i dorobku Melchiora Wańkowicza.
rozwiń zwiń