X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Relokacja uchodźców. W. Waszczykowski: niesprawiedliwa opinia TSUE

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 07:39
 - Opinia rzecznik generalnej Trybunału Sprawiedliwości UE, że Polska, Czechy i Węgry złamały unijne prawo, odmawiając przyjmowania uchodźców w ramach relokacji jest niesprawiedliwa – ocenił w "Naszym Dzienniku" były szef MSZ Witold Waszczykowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

east news piotr muller 663.jpg
Opinia TSUE ws. odmowy przyjęcia uchodźców. Jest reakcja rządu

Europoseł PiS komentując tę decyzję, na łamach sobotnio-niedzielnego wydania "ND", zwrócił uwagę, że problem zaczął się latem 2015 r.

- Wtedy Unia Europejska popełniła szereg rażących błędów. Po pierwsze, otworzyła granicę przed wszystkimi przybyszami z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. A potem błędnie sklasyfikowała ich jako uchodźców. I właśnie tych tzw. uchodźców – którym nadano takie uprawnienia – postanowiono podzielić w systemie relokacji. My kwestionowaliśmy to rozwiązanie – wskazał.

"Nie są to uchodźcy, a emigranci"

- Dowodziliśmy, że nie są to uchodźcy, a emigranci, którzy przybyli na teren UE nielegalnie. (…) Gdyby sklasyfikowano ich zgodnie z prawdą, to o ich przyjęciu powinny decydować poszczególne państwa członkowskie. One mogą zgodzić się na przyjęcie przybyszów z powodów demograficznych, czy ekonomicznych, gdy wymusza to sytuacja na rynku pracy – stwierdził były minister spraw zagranicznych.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Michał Woś o opinii TSUE ws. odmowy przyjęcia uchodźców: to efekt polityki PO

Dodał, że strona polska podnosiła także sprawy bezpieczeństwa. - Uważaliśmy, że decyzja o przymusowej relokacji jest bezprawna, bo każdy kraj musi - w pierwszej kolejności – zapewnić bezpieczeństwo własnym obywatelom – podkreślił.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opinia TSUE ws. odmowy przyjęcia uchodźców. Jest reakcja rządu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 15:02
- Decyzje relokacyjne nie zostały wykonane w całości przez większość państw członkowskich, co potwierdza wadliwość przewidzianego w nim mechanizmu relokacji. KE wniosła jednak skargi jedynie przeciwko trzem państwom. Budzi to wątpliwości co do równego traktowania - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przymusowa relokacja nie zdała egzaminu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 18:19
Mechanizm przymusowej relokacji uchodźców przyjęty przez Unię w 2015 r. nie zdał egzaminu, a wspólnota wycofała się z jego realizacji. Mimo to, według Trybunału Sprawiedliwości, UE Polska, Czechy i Słowacja swoim sprzeciwem złamały prawo.
rozwiń zwiń