X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Szpądrowski: zatrzymany burmistrz Artur W. nie mógł działać sam

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 10:01
- Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. nie mógł działać sam. Warunków zabudowy nie wydaje sam burmistrz. Świadomie lub nieświadomie inni urzędnicy w tej procedurze brali udział - powiedział w PR24 Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS. Gościem audycji był także Paweł Sawicki, radny KO.
Audio
  • 4.11.2019, "Dwie Strony" w PR24: Goście: Michał Szpądrowski - radny PiS, Paweł Sawicki - radny KO.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: cba.gov.pl

Urząd warszawskiej dzielnicy Włochy poinformował, że 5 listopada o godz. 16.30 odbędzie się sesja rady dzielnicy w sprawie odwołania jej burmistrza Artura W. Polityk został zatrzymany w ubiegłym tygodniu przez CBA. Sąd zastosował wobec niego areszt. Miał przyjąć 200 tys. zł łapówki w zamian za korzystne dla jednego z deweloperów rozstrzygnięcia

Co z procedurami antykorupcyjnymi?

Goście Polskiego Radia 24 dyskutowali o tym, czy warszawski samorząd jest przeżarty korupcją oraz tłumaczyli, jak brak planów zagospodarowania przestrzennego wpływa na uznaniowość urzędniczych decyzji i tym samym, stwarza korupcyjne możliwości.

>>>[POLSKIE RADIO 24] A. Pociej: władze samorządowe podjęły szybką decyzję ws. burmistrza Włoch

Michał Szpądrowski podkreślił, że zatrzymanie, a następnie aresztowanie burmistrza dzielnicy Włochy to sytuacja bez precedensu. - Po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, że tak wysoki urzędnik został zatrzymany na gorącym uczynku, podczas brania łapówki. Należy zadać pytanie, co z tymi procedurami antykorupcyjnymi, które zapowiadała Hanna Gronkiewicz-Waltz przy okazji tzw. dzikiej reprywatyzacji w stolicy - pytał w Polskim Radiu 24 radny PiS.

Gość wyjaśniał zależności administracyjne towarzyszące wydawaniu tzw. wuzetek (WZ). Warunki zabudowy znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Takich obszarów w Warszawie jest ciągle dużo. - Warunków zabudowy nie wydaje sam burmistrz. Świadomie lub nieświadomie inni urzędnicy w tej procedurze brali udział - przekonywał Michał Szpądrowski.

Trwa kontrola w stołecznym ratuszu

Paweł Sawicki, radny KO zastrzegł, że stawianie tezy o tym, że warszawski samorząd jest miejscem, gdzie kwitnie korupcje, jest działaniem nieuprawnionym. Wspomniał o wątpliwościach prawnych dot. Mariana Banasia, obecnego szefa NIK, a wcześniej m.in. ministra finansów. - Na nieuczciwość ludzką nie ma zabezpieczeń. Zawsze jakiś nieuczciwy człowiek w danej organizacji się znajdzie - stwierdził. - Burmistrza Artura W. nigdy nie widziałem na oczy. Nie wiem, jakimi samochodami on jeździ. Trwa kontrola w stołecznym ratuszu, na jutro została zwołana sesja, na której burmistrz ma być odwołany - dodał.

Czytaj także:
Maciej Wasik.jpg
Maciej Wąsik: burmistrz Włoch powinien być natychmiast zdymisjonowany

Radny KO przekonywał ponadto, że "ma duży dystans do informacji podawanych przez CBA". Poinformował też, że 40 proc. Warszawy ma plany zagospodarowania przestrzennego. - Procedura planistyczna jest długotrwała. To wszystko trwa. Wydawanie wuzetek to pole do uznaniowości, powstaje też przez to gęsta zabudowa deweloperska - dodał. 


Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/PAP/IAR/tb

------------------------

Data emisji: 4.11.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wpływowy działacz PO, członek władz spółek. Kim jest burmistrz Włoch Artur W.?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 15:56
Media obiegła informacja o zatrzymaniu burmistrza warszawskich Włoch, który miał przyjąć 200 tys. zł łapówki. Artur W. to polityk, który aktywnie działa w szeregach Platformy Obywatelskiej. "Nie jest anonimowym, lokalnym urzędnikiem" - podaje portal wpolityce.pl i wskazuje na zaufanie, jakim darzą go władze stołecznej PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarzut korupcji. Burmistrz Włoch wykluczony z Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 14:33
Jak poinformował rzecznik Platformy Obywatelskiej, władze partii jednomyślną decyzją wykluczyły ze swoich struktur burmistrza Włoch Artura W. Polityk został we wtorek zatrzymany przez CBA.
rozwiń zwiń