X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bogdan Pęk: wybory prezydenckie będą trudne, ale i kluczowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:37
- To będą bardzo trudne i jednocześnie decydujące wybory. Jeżeli strona przeciwników politycznych, nawet wewnętrznie skłócona, sprzeczna ideowo i programowo wygra, to zamiast rządzenia będzie można co najwyżej administrować państwem - mówił w Polskim Radiu 24 były senator, Bogdan Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).
Audio
  • 04.11.19 Bogdan Pęk: kadencja Andrzeja Dudy była niesłychanie udana
Bogdan Pęk
Bogdan PękFoto: senat.gov.pl

Bogdan Pęk odnosząc się kandydatury Władysława Kosiniaka-Kamysza na prezydenta przypominał, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie osiągnęło imponującego rezultatu w ostatnich wyborach parlamentarnych. - Władysław Kosiniak-Kamysz prawie się rozpłakał, jak zobaczył wynik ponad 8,5 proc. ponieważ był raczej przekonany, że PSL nie przekroczy progu. Gdzieś są granice napędzania koniunktury politycznej - zaznaczył i dodał, że należy przypominać o latach, gdy PSL współrządziło krajem - dlaczego nie mówi się o tym, co PSL robiło przez szesnaście lat swoich rządów, gdy miało bezpośredni wpływ na wszystkie fatalne dla polskiej gospodarki, społeczeństwa czy obronności decyzje – pytał gość audycji.

Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
Zbigniew Kuźmiuk (PiS): lider PSL nie ogląda się na koalicjantów

Prezydentura Andrzeja Dudy

- Dlaczego nie mówi się o tym, jakie działania podejmował prezydent Andrzej Duda, przecież ta kadencja była na tle poprzedników niesłychanie udana. W sferze bezpieczeństwa narodowego, obronności, kontaktów międzynarodowych, szeroko rozumianego oddziaływania Polski na rzeczywistość międzynarodową ma on niesłychane zasługi. Trzeba się zająć pozytywną promocją dokonań rządu i prezydenta – akcentował Bogdan Pęk.

Obradująca w Wierzchosławicach Rada Naczelna PSL zadeklarowała, że jest gotowe wystawić kandydata na prezydenta i tym kandydatem jest prezes Władysław Kosiniak-Kamysz. Wcześniej jednak zaapelowała o prawybory w całej opozycji.

- Żeby wygrać wybory prezydenckie, nie wystarczy być dzisiaj kandydatem formacji politycznej. Trzeba być kandydatem szerokiego porozumienia. I do takiego szerokiego porozumienia chciałbym wezwać wszystkie siły polityczne – powiedział w niedzielę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/ka

---------------------------------------

Data emisji: 04.11.2019

Godzina emisji: 10:06

Czytaj także

Antoni Macierewicz (PiS): W. Kosiniak-Kamysz chce być liderem tęczowego zaplecza

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 17:30
– Nie wróżę powodzenia opozycji jeśli chodzi o wybory prezydenckie – mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Antoni Macierewicz. Podkreślił, że ludzie którzy wspierają ideologię LGBT, nie mają większych szans na akceptację wśród Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mirosław Skowron: kandydatem PO na prezydenta będzie Małgorzata Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 19:00
- Jestem zdziwiony działaniem Donalda Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Skowron z Super Expressu. Dodał, że fakt iż nie może się on zdecydować czy wrócić do polskiej polityki, działa rozbijająco na największe ugrupowanie opozycyjne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Rozenek: jestem przeciwnikiem prawyborów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 08:35
- Gdybyśmy dzisiaj zakulisowo ustalili, kto jest kandydatem opozycji, lub zrobili to w prawyborach, w których weźmie udział garstka ludzi, w stosunku do liczny głosujących, to na pewno zniechęcimy elektorat. Jestem absolutnie przeciwnikiem twego typu machinacji i manipulacji. Pierwsza tura jest od tego, żeby wyłonić najlepszego kandydata opozycji – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rozenek (Lewica).
rozwiń zwiń