X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Abp Stanisław Gądecki: Boże Narodzenie łączy wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2019 06:52
- Święta Noc Bożego Narodzenia pozwala nam każdego roku na nowo odkrywać bliskość Boga. Stwórca, który każdego z nas powołał do istnienia, nie przestaje się nami wciąż żywo interesować - powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki w życzeniach z okazji świąt.
Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki
Przewodniczący KEP abp Stanisław GądeckiFoto: Piotr Molecki/East News

W przekazanych przez biuro prasowe Episkopatu Polski życzeniach abp Gądecki podkreślił: "Przez wieki Bóg przemawiał przez usta proroków i pozostawiał w ludzkiej historii liczne znaki swojej miłującej obecności. W betlejemskim żłobie ofiarował nam jednak dar wyjątkowy: Jego święta obecność stała się widzialna w ludzkiej postaci. Każdy, kto z wiarą spogląda na Dziecię Jezus, dostrzega w Nim prawdziwego Emmanuela - Boga z nami".

Czytaj więcej
Wyprawa po drzewko choinkowe do lasu
Przed i po wieczerzy wigilijnej. Zapomniane zwyczaje

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Ile dań na Wigilię? 12, 11 a może 9?

Dodał, że Bóg nie przychodzi po to, by nas ograniczać czy narzucać obce naszemu sercu prawa. "On przybywa, by pokazać nam drogę, która prowadzi do prawdziwego szczęścia. I nawet gdy na tej drodze pojawia się krzyż, On nigdy nie pozostawia nas w samotności" - wyjaśnił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

"Bóg trzyma nas zawsze w swoich rękach"

Abp Gądecki podkreślił, że Boże Narodzenie łączy wszystkich Polaków w kraju i za granicą. "W tych pięknych Bożonarodzeniowych chwilach życzę wam, byście wśród nawału codziennych obowiązków odkrywali tę cichą i delikatną, a równocześnie pełną miłości i mocy obecność Boga. Nowonarodzonego Chrystusa możemy przecież spotykać każdego dnia w sakramentach i na modlitwie. Niech takich głębokich spotkań będzie w waszym życiu wiele i niech rozświetlają one blaskiem z nieba wszystkie trudy codzienności" - napisał przewodniczący KEP.

Na zakończenie życzeń abp Gądecki powiedział: "Życzę też wiele pogody ducha. Jako uczniowie Jezusa mamy płynącą z wiary pewność, że chociaż nie wszystko w życiu układa się zawsze po naszej myśli, to jednak Bóg trzyma nas zawsze w swoich rękach. Życzę wreszcie umacniającego rodzinną miłość świętowania, jak również zdrowia duszy i ciała oraz wszelkiej doczesnej pomyślności. Na nadchodzący Nowy Rok 2020 z serca wszystkim błogosławię".

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy jadą na święta. Dodatkowe wagony czekają w pogotowiu

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 09:38
Rozpoczął się świąteczny szczyt wyjazdowy. Kolejarze zapowiadają, że będą cały czas monitorować sprzedaż biletów i w razie potrzeby do kursujących składów zostaną dostawione dodatkowe wagony. Na święta nie zaplanowano jednak specjalnych pociągów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychoterapeutka: bywa, że święta nie są wyczekiwanym momentem

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 18:31
Psychoterapeuci Magdalena Skuza-Singh i Krzysztof Kościołek rozmawiali w audycji "Puls Trójki" o frustracjach, które dotykają wielu ludzi podczas świąt.
rozwiń zwiń