X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wysokie poparcie dla decyzji prezydenta ws. rezygnacji z wyjazdu do Yad Vashem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 21:53
Decyzja o rezygnacji z wyjazdu na uroczystości rocznicowe w Yad Vashem spotkała się z wysoką aprobatą Polaków. Prawie połowa badanych pozytywnie ocenia decyzję prezydenta Andrzeja Dudy - wynika z sondażu pracowni Social Changes, przeprowadzonego na zlecenie portalu wpolityce.pl.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Prezydent Andrzej Duda kilka dni temu poinformował, że nie pojedzie na planowaną na 23 stycznia w Jerozolimie ceremonię z okazji rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, bo organizatorzy nie zgodzili się na jego wystąpienie, a wyrazili zgodę na przemówienie Władimira Putina. Rosyjski przywódca wcześniej zarzucił Polsce m.in. układanie się z Hitlerem i oskarżył o przyczynienie się do wybuchu II wojny światowej.

Decyzję polskiego prezydenta poparła prawie połowa Polaków. 28 proc. ocenia te działania "zdecydowanie pozytywnie" a 17 proc. "raczej pozytywnie".

Czytaj więcej
Yad Vashem wystawa 1200.jpg
Izrael: dziennik "Haaretz" poparł stanowisko polskich władz ws. Światowego Forum Holokaustu

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jan Józef Kasprzyk: Rosja jest mistrzem w uprawianiu kłamliwej polityki historycznej

Przeciwnego zdania jest 27 proc. badanych, z czego 14 proc. ma do decyzji prezydenta stosunek "zdecydowanie negatywny", a 13 proc. "raczej negatywny".

Elektoraty obu największych partii mają wyraźnie różne zdania w tej sprawie. Aż 77 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości jest zadowolonych z decyzji podjętej przez prezydenta Dudę. Z kolei wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej, 57 proc. zajmuje stanowisko krytyczne; 22 proc. sympatyków KO popiera jednak decyzję o odwołaniu wyjazdu do Jerozolimy - informuje portal wpolityce.pl.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 10 do 14 stycznia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1057.

jp/wpolityce.pl

Czytaj także

Prezydent weźmie udział w obchodach w Oświęcimiu. Yad Vashem pod znakiem zapytania

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 13:30
Główne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz-Birkenau odbędą się 27 stycznia na terenie b. niemieckiego obozu zagłady. Do Oświęcimia przybędą setki ocalałych i dziesiątki państwowych delegacji z całego świata. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda, który nie potwierdził jeszcze swojej obecności na obchodach w Yad Vashem, planowanych na 23 stycznia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej: Polska w polityce pamięci radzi sobie znakomicie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 08:01
- Reakcja polskich władz zarówno przy kryzysie ze słowami Putina, jak i tego co wydarzy się w Yad Vashem była bardzo przytomna. Widać, że Polska w polityce pamięci, dyplomacji, radzi sobie znakomicie - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej.
rozwiń zwiń