X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Premier w Davos: będą ogromne, nowe inwestycje w obszarze badań i biotechnologii

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 18:48
 - Mogę potwierdzić, że uzgodniliśmy z prezesem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca, Leifem Johanssonem ogromne, nowe inwestycje w obszarze badań i rozwoju, gdzie są wysokopłatne prace - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Davos. Firma podała, że chodzi 1,5 mld zł w najbliższych 5 latach.
Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes AstraZeneca Szwed Leif Johansson
Premier Mateusz Morawiecki oraz prezes AstraZeneca Szwed Leif JohanssonFoto: PAP/Radek Pietruszka

- Rozmawialiśmy o inwestycji w Polsce, o dalszych inwestycjach. Dzisiaj, z ogromną radością mogę potwierdzić, że uzgodniliśmy ogromne, nowe inwestycje i to w obszarze na którym bardzo mi zależy, czyli badania, rozwój, wdrożenia, tam gdzie wartość jest bardzo wysoka, tam gdzie są wysokopłatne różnego rodzaju prace - powiedział premier w Davos.

mateusz morawiecki pap 1200.jpg
Premier: walka z rajami podatkowymi i oszustwami wymaga globalnej współpracy

Jak dodał, to też typ inwestycji, "na której w Polsce najbardziej zależy". - Cieszę się, że dzisiaj mogliśmy niejako podsumować ten okres ostatnich kilku miesięcy, gdzie dogadaliśmy się, co do tej kolejnej, bardzo dużej inwestycji - powiedział szef polskiego rządu.

Prezes globalnej firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca Leif Johansson wskazał, że "to jest wielka inwestycja, realizowana w oparciu o 30 letnie doświadczenie w Polsce". - Zostaliśmy przyciągnięci w dużym stopniu przez politykę rządu - powiedział.

Plany rozwoju w Polsce

Firma AstraZeneca poinformowała w środowym komunikacie, że w trakcie spotkania z premierem Morawieckim, firma AstraZeneca przedstawiła swoje plany rozwoju w Polsce.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Davos 2020: koncerny z Polski i innych państw regionu powołały Business Council of Growing Europe

"Bazując na blisko trzydziestoletniej obecności firmy w naszym kraju oraz doświadczeniu polskiego zespołu w prowadzeniu globalnych projektów badawczych, podjęto decyzję o zwiększeniu zaangażowania koncernu w działania B+R. Oznaczać to będzie między innymi szersze zaangażowanie kadry akademickiej oraz dalszy transfer know-how i technologii do Polski" - czytamy w komunikacie.

Leif Johansson, cytowany w komunikacie, powiedział, że "AstraZeneca myśli strategicznie i długofalowo o Polsce, w której istnieje przyjazne środowisko dla rozwoju biznesu".

- W przeciągu najbliższych 5 lat planujemy zainwestować ponad 1,5 miliarda złotych, z czego większość zostanie przeznaczona na inwestycje napędzające dalszy rozwój globalnego centrum badawczo-rozwojowego. Wierzymy, że będzie to katalizator dynamicznego rozwoju całego sektora biotechnologii w Polsce - powiedział prezes AstraZeneca.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: przed Polską kilka lat trudnej pracy w walce z antypolonizmem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 07:51
- Zdaję sobie sprawę z tego, że zmiany w świadomości narodów, przedstawienie własnej prawdy historycznej po 60 czy 70 latach gwałtu na polskiej duszy, zakłamywania historii i przedstawiania jej w sposób niezgodny z polską racją stanu nie dzieją się z dnia na dzień - tłumaczył Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". Premier przyznał jednak, że ostatnie lata pokazały, że poprzez zdecydowaną walkę o prawdę za granicą "można doprowadzić do ogromnej poprawy postrzegania prawdy historycznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: walka z rajami podatkowymi i oszustwami wymaga globalnej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 13:30
- Polska przyjeżdża na forum w Davos z wielkim przesłaniem: zachęcamy społeczność biznesową i decydentów politycznych do walki z rabunkiem VAT na poziomie unijnym i walki z rajami podatkowymi - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń