X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Miedź ma przed sobą dobry czas. KGHM planuje inwestycje za ponad 2,2 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 17:15
Jak ocenił w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska, ubiegły rok był dla spółki bardzo dobry pod względem skali produkcji, a tym samym skali sprzedaży.
Audio
  • Marcin Chludziński: ubiegły rok był dla KGHM Polska bardzo dobry pod względem skali produkcji (Ekspress gospodarczy/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Mateusz_Szymanski / shutterstock

- Miedź jest naszym flagowym produktem, ale nie możemy zapominać o srebrze, bo to też jest bardzo istotny strumień pieniądza, który trafia do naszej firmy. Jeśli chodzi o srebro to bywamy czasem pierwszym, a czasem drugim producentem na świecie - mówił w radiowej Jedynce prezes KGHM.

polskie radio michał chludziński 663.jpg
Prezes KGHM Marcin Chludziński: w kwestii popytu na miedź jestem spokojny

- Jeśli chodzi o miedź to jest to 8 pozycja w świecie - poinformował Chludziński. Jak ocenił - miniony rok nie był najlepszy "jeśli chodzi o otoczenie zewnętrzne".

Wymienił w tym kontekście spadające ceny miedzi i zwrócił uwagę, że firma nie ma wpływu na to po ile sprzedaje swój produkt, bo o tym decydują giełdy międzynarodowe oraz koniunktura gospodarcza na świecie.

Gość radiowej Jedynki powiedział, że na poczucie bezpieczeństwa światowych inwestorów wpływają znacząco relacje chińsko-amerykańskie. Zauważył, że podpisana w styczniu tego roku umowa między USA a Chinami "daje pewną stabilność co do ceł" i jest to dobra wiadomość.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Prezes KGHM o wynikach miedziowego giganta

- Jeśli te porozumienia zostaną dotrzymane to gospodarce światowej, surowcowej będzie to służyło - ocenił Chludziński. Prezes KGHM poinformował również, że spółka w tym roku planuje przeznaczyć na inwestycje ponad 2 mld 250 mln złotych.

- W górnictwie dzisiaj trzeba rozpoczynać budowę, żeby za 5, 10 lat mieć efekt i skalę produkcji, która pozwoli wygrywać na rynkach - mówił Marcin Chludziński.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Prezes KGHM o Sierra Gorda: nie ma planów sprzedaży, zwiększa produkcję miedzi

Pytany, czy KGHM ma plany przejęcia Grupy Tauron, prezes KGHM Polska odparł, że "nie jesteśmy zainteresowani przejęciem Tauronu, mamy swoje wyzwania energetyczne i na tym się koncentrujemy".

Błażej Prośniewski, Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Zobacz więcej na temat: KGHM Polska Miedź rynek

Czytaj także

Prezes KGHM Marcin Chludziński: w kwestii popytu na miedź jestem spokojny

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 23:59
- Wzrost i spadek ceny miedzi związany jest z sytuacją gospodarczą na świecie. Jest to naturalne i nie należy się tego obawiać - stwierdził w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prezes KGHM Marcin Chludziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes KGHM o Sierra Gorda: nie ma planów sprzedaży, zwiększa produkcję miedzi

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 15:58
KGHM nie planuje sprzedaży chilijskiej kopalni Sierra Gorda - poinformował w piątek prezes Marcin Chludziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes KGHM o wynikach miedziowego giganta

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 17:12
KGHM przedstawił dziś wyniki za I półrocze. Jaka jest kondycja spółki i jak wpływają na nią zawirowania na światowych rynkach miedzi? Między innymi na te pytania odpowiadał na antenie radiowej Jedynki Marcin Chludziński, prezes spółki.
rozwiń zwiń