X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Coraz liczniejsze przypadki naruszeń". KIK broni wolności akademickiej

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 12:55
Katowicki Klub Inteligencji Katolickiej apeluje do rektorów i rzeczników dyscyplinarnych wyższych uczelni o nieuleganie naciskom osób reprezentujących jakiekolwiek ideologie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/nikolayhg

"W związku z coraz liczniejszymi przypadkami naruszania wolności badań naukowych i publikowania wyników badań, co gwarantuje Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej i umowy międzynarodowe, apelujemy do rektorów i rzeczników dyscyplinarnych wyższych uczelni o nieuleganie naciskom osób reprezentujących jakiekolwiek ideologie" - czytamy w dokumencie.

kazimierz-przeszowski-F-1200.jpg
Homoterror na uczelniach? Ekspert: zagrożony jest pluralizm światopoglądowy

Ideologie ograniczały głoszenie prawdy

Opublikowane przez KIK stanowisko ma związek z postępowaniem dyscyplinarnym, jakie prowadzone jest przeciwko prof. Ewie Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego. Socjolog i psycholog podczas jednych z zajęć dla studentów przywołała badania naukowe nt. negatywnych skutków wychowywania dzieci przez pary homoseksualne, co wywołało oburzenie środowisk LGBT.

W stanowisku podpisanym przez Andrzeja Dawidowskiego, prezesa Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach, zaznaczono, że "powołaniem nauki jest poszukiwanie i głoszenie prawdy. W historii cywilizacji ideologie to dążenie ograniczały i deformowały".

Decyzja w sprawie kary dyscyplinarnej dla prof. Budzyńskiej została odroczona do 13 marca.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolność słowa na uczelniach. Jarosław Gowin ogłasza projekt nowelizacji ustawy

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 12:50
- Uczelnie muszą być przestrzenią, gdzie swobodnie ścierają się poglądy - powiedział szef resortu nauki Jarosław Gowin. Ogłosił on założenia do projektu nowelizacji, która ma - jak mówił - gwarantować wolność wyrażania poglądów na uczelniach i w instytucjach naukowych lepiej, niż dotychczas. - Tam, gdzie się krępuje usta, tam się kończy prawda - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cenzura i oskarżenia o homofobię. Uniwersytecka komisja rozstrzygnie sprawę prof. Budzyńskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 10:24
Dziś zapadnie decyzja Komisji Dyscyplinarnej Uniwersytetu Śląskiego w sprawie prof. Ewy Budzyńskiej. Wieloletnia pracownik uczelni jest oskarżana o homofobię i nietolerancję, między innymi za nazywanie rodziną tylko związku mężczyzny i kobiety. Postępowanie dyscyplinarne wszczęto na wniosek 12 studentów.
rozwiń zwiń