X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji". Pierwsza rocznica śmierci Jana Olszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 07:58
W piątek mija rok od śmierci Jana Olszewskiego, premiera rządu w latach 1991-1992, doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego i obrońcy opozycjonistów w procesach politycznych w PRL- u. W 2009 roku został odznaczony Orderem Orła Białego. Zmarł 7 lutego ubiegłego roku w wieku 88 lat.
Audio
  • Mija rok od śmierci Jana Olszewskiego. Relacja Joanny Stankiewicz (IAR)
Pogrzeb Jana Olszewskiego odbył się 15 lutego 2019 r.
Pogrzeb Jana Olszewskiego odbył się 15 lutego 2019 r.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Jan Olszewski był patriotą, mężem stanu, obrońcą opozycjonistów w PRL-u, premierem pierwszego niekomunistycznego rządu. Po latach sam przyznał, że obejmując urząd premiera w 1991 r. miał świadomość, że rzuca wyzwanie siłom politycznym, które nie godziły się na planowane zmiany.

PAP Jan Olszewski 1200.jpg
Wspomnienie Jana Olszewskiego

- Albo oni, albo my. Dlatego w pierwszym wystąpieniu przed Sejmem RP wyraźnie powiedziałem: oto kończy się tego dnia polityka Okrągłego Stołu - wspominał po latach Jan Olszewski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił, że choć rząd Jana Olszewskiego działał krótko, zdołał dużo zrobić dla Polski. - Obronił Polskę przed uzależnieniem od Rosji. Jednocześnie rozpoczął taki zdecydowany marsz na Zachód - podkreślił Jarosław Kaczyński.

>>>[JEDYNKA] Inteligenci w polskiej polityce. Wspomnienie o Janie Olszewskim, Kornelu Morawieckim i Karolu Modzelewskim

W pierwszą rocznicę śmierci Jana Olszewskiego na jego grobie na wojskowych Powązkach wiązanki kwiatów złożą przedstawiciele prezydenta, premiera i marszałka Sejmu. O godzinie 19 w warszawskiej archikatedrze zostanie odprawiona msza święta w jego intencji.

bb

Zobacz więcej na temat: POLSKA Jan Olszewski

Czytaj także

Jarosław Sellin: Jan Olszewski przez całe życie zmagał się z konsekwencjami wojny

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 10:54
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin przyznał w TVP Info, że cieszy się z upamiętnienia Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej, ale żałuje, że byłego premiera nie upamiętniło Europejskie Centrum Solidarności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstał Instytut Jana Olszewskiego. "Będzie działać wśród ludzi i dla ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 23:27
- Instytut Jana Olszewskiego nie będzie skupiał się jedynie na organizowaniu konferencji teoretycznych, ale będzie działać wśród ludzi i dla ludzi - powiedział Tomasz Markowski, jeden z założycieli. We wtorek w "Przystanku Historia" IPN w Warszawie zainaugurowano działalność Instytutu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Macierewicz: Jan Olszewski stworzył program niepodległościowy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 13:45
– Jan Olszewski był politykiem do szpiku kości. Myślenie o Polsce, niepodległości, było jego życie. W istocie, to robił przede wszystkim i to robił do końca – powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń