X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 10:35
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że rząd podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych. Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że takie działanie daje szansę na ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa.
Audio
W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim brali między innymi udział ministrowie: nauki Jarosław Gowin, zdrowia Łukasz Szumowski, służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz edukacji Dariusz Piontkowski
W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim brali między innymi udział ministrowie: nauki Jarosław Gowin, zdrowia Łukasz Szumowski, służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz edukacji Dariusz PiontkowskiFoto: KPRM/twitter.com
  • Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Polsce odwołane zostają wszystkie imprezy masowe
  • Związane jest to z rozprzestrzeniającym się w kraju koronawirusem
  • Decyzję podjęto na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
  • W posiedzeniu Zespołu udział wzięli także szefowie resortów: spraw wewnętrznych i administracji, nauki i szkolnictwa wyższego, edukacji narodowej oraz z zdrowia

W kancelarii premiera zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

PAP prezydent Andrzej Duda 1200.jpg
Prezydent zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego ws. koronawirusa

- Obserwując wszystko wokół i czytając zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia, a także w dyskusjach z wieloma naszymi partnerami, premierami, prezydentami innych państw podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, ograniczanie jego skutków przede wszystkim dla zdrowia publicznego - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki poinformował, że na porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego podjęto decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, których - zaznaczył - "szczegółowa definicja znajduje się w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych".

"Rozważmy kolejne kroki"

- Chcemy być odpowiedzialni, chcemy być mądrzy nie po szkodzie, tylko przed szkodą - mówił na konferencji prasowej premier przedstawiając decyzje rządu dotyczące walki z koronawirusem.

Przywołując wprowadzony przez rząd we wtorek zakaz organizowania imprez masowych premier podkreślił, że ta decyzja jest zgodna z wytycznymi "ekspertów i epidemiologów", a także Głównego Inspektora Sanitarnego. - Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy. Francja i Niemcy przyznają, że w ich przypadku jest to krok podjęty za późno. My chcemy go wprowadzić na czas - wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

- Rozważmy kolejne kroki, ale o tym będziemy informowali jutro i w kolejnych dniach - zapowiedział premier. Jeszce raz podkreślił, że we wtorek najważniejszą decyzją rządu jest odwołanie imprez masowych, "zgodnie z definicją ujętą w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych".

"Kształt krzywej wzrostu zachorowań zależy od naszych zachowań"

- Z naszych analiz i modeli wynika, że wirus nie ustąpi, że wirus jest w fazie ofensywnej, że nastąpią przyrosty liczby zachorowań - mówił szef rządu.

Jak dodał, analizy GIS wskazują, że może być istotny przyrost zachorowań. - I teraz kształt tej krzywej wzrostu zachorowań zależy od naszych zachowań. Zależy od tego, czy będziemy się stosowali do apelu epidemiologów, ekspertów, specjalistów w dziedzinie rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Dlatego, jak podkreślił, musimy zmieniać swoje nawyki, unikać dużych skupisk ludzi. - Stąd ta dzisiejsza decyzja o odwołaniu imprez masowych - powiedział premier.

Jak dodał z ogromnym zrozumieniem podchodzi do tego, że "w niektórych miejscach w Polsce, już dzisiaj wiem, że samorządy odwołują zajęcia szkolne ze względu na to, że albo istnieje ryzyko albo już pojawił się przypadek bądź przypadki koronawirusa, względnie osoby, które są osobami o podwyższonym ryzyku".

Mateusz Morawiecki podkreślił, że sytuacja jest analizowana na bieżąco. - Jesteśmy w kontakcie z samorządami, które mają piecze nad placówkami oświatowymi i kolejne decyzje będą podawane do wiadomości publicznej w najbliższym czasie - dodał premier.

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister rodziny: musimy chronić rynek pracy przed skutkami wirusa

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 07:29
- Pomoc dla firm? Wśród wariantów, które bierzemy pod uwagę, są i takie, które mogą mieć istotne znaczenie z perspektywy utrzymania płynności finansowej przez przedsiębiorców - powiedziała w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Ozdoba: specustawa ws. koronawirusa nie stanowi zagrożenia dla praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 07:53
- Jeżeli istnieje możliwość zakażania innych osób tylko dlatego, że ktoś się zachowuje nieodpowiedzialnie, to środki penalizujące czy konsekwencje wobec takiego nosiciela wirusa są czymś naturalnym - powiedział wiceminister klimatu Jacek Ozdoba w Programie 1 Polskiego Radia. Odniósł się do specustawy ws. koronawirusa, która weszła już w życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Schreiber ws. koronawirusa: działamy i postępujemy z dużym wyprzedzeniem

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 08:15
Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber w Programie 1 Polskiego Radia zapewnił, że prace rządu oprócz spraw bieżących, nastawione są na sprawę koronawirusa.
rozwiń zwiń