X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Andrzej Duda: potrzebny konsensus ws. walki ze skutkami koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 18:12
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że do walki z koronawirusem i ograniczaniem jego negatywnych skutków dla gospodarki musimy stanąć wszyscy, niezależnie od barw politycznych. Po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, szefową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudą Uścińską i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beatą Daszyńską-Muzyczką prezydent mówił, że w sprawie wdrażanych działań osłonowych konieczny jest konsensus.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Twitter/KPRP/Jakub Szymczuk

Andrzej Duda powiedział, że tak zwana tarcza antykryzysowa będzie przedmiotem poniedziałkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Spotkanie rozpocznie się w południe.

1200_Duda_EN.jpg
Prezydent: proponuję czasowe zwolnienie ze składek ZUS dla niektórych przedsiębiorców

- Zwołałem Radę Bezpieczeństwa Narodowego po to, żeby nad tymi rozwiązaniami porozmawiać w gronie całej polskiej sceny politycznej - to znaczy zapraszając przedstawicieli wszystkich ugrupowań parlamentarnych - podkreślał prezydent. Zaznaczył, że ze względów bezpieczeństwa spotkanie będzie miało formułę telekonferencji.

Musi być konsensus

Prezydent dodał, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego została zwołana, ponieważ jest konieczna zgodność w decyzji o podjęciu działań, łagodzących negatywne skutki epidemii. - To musi być konsensus. To musi być tak, że po prostu parlament przyjmie ustawę i wszystkie ugrupowania zgodzą się na te rozwiązania  - mówił Andrzej Duda.

Prezydent spodziewa się, że do ustawy mogą zostać zgłoszone poprawki. Jak mówił, "trzeba się liczyć z tym, że będą różne propozycje ze strony tych ugrupowań, które dzisiaj są ugrupowaniami opozycyjnymi, ale liczę na to, że uda się tutaj wypracować konsensus i że będziemy mogli przyjąć takie rozwiązania, które w jak największym stopniu uratują polską gospodarkę i uratują także domowe rodzinne budżety".

mid-20319248 12.jpg
Premier dla CNN: plan ochrony gospodarki jest niezbędny i będzie skuteczny

Skutki dla gospodarki

 - Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie dalej - chociaż wszyscy mówią, że skutki dla światowej gospodarki - niestety także i naszej - będą dramatyczne, ale my musimy czynić wszystko, aby wspólnie poradzić sobie z tym problemem teraz i na przyszłość - dodał prezydent.

Szacowana wartość opracowanego przez rządzących pakietu działań osłonowych dla gospodarki - tak zwanej tarczy antykryzysowej - to około 212 miliardów złotych. Na pakiet składa się pięć filarów: ochrona miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To bardzo dobra informacja". Adam Abramowicz o "tarczy antykryzysowej" dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:30
- Przedsiębiorcy bardzo czekali na ten pakiet. W tej chwili cieszymy się, że to jest znacząca kwota. Czekamy na szczegóły - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz odnosząc się do rządowej "tarczy antykryzysowej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie 70 proc. Polaków pozytywnie ocenia "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:10
67. proc. Polaków pozytywnie ocenia przedstawioną przez rząd Mateusza Morawieckiego "tarczę antykryzysową" - wynika z sondażu Estymator, który został przeprowadzony na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. 
rozwiń zwiń