X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Premier: dziś budżet państwa i dług publiczny to główny mechanizm stymulowania gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 12:40
- Potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach. Fundusz Dróg Samorządowych to element walki z efektami koronawirusa. Wraz z wielkim programem inwestycji publicznych chcemy przeznaczyć dodatkowe środki również na drogi samorządowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. 
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter/KPRM/Krystian Maj

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki i Andrzej Adamczyk poinformowali o nowych gospodarczych działaniach rządu w związku z pandemią koronawirusa. 

- Musimy odbudowywać i wzmacniać te części naszej gospodarki, które będą pomagały nam, pomagały całemu społeczeństwu wydostać się z tych gospodarczych kłopotów, które wpadamy na skutek koronawirusa - podkreślił premier.

Jedynka Zbigniew Krysiak 1200.jpg
Prof. Zbigniew Krysiak: kolejna tarcza antykryzysowa dostarcza jeszcze silniejsze instrumenty

W tym kontekście wskazał, że jednym z takich działów jest budownictwo. - Dział budowy dróg  - doprecyzował. Powołując się na dane GIS wskazał, że na budowach "mamy pewien typ pracy, który powoduje, że nie ma z tego sektora znaczącej liczby nowych przypadków osób zarażonych koronawirusem".

- Wzmocniony przez nas program Funduszu Dróg Samorządowych, program, o którym mówimy od dwóch lat, jest istotnym elementem wyprowadzania Polski na właściwe tory gospodarcze i elementem walki z gospodarczymi skutkami wirusa - powiedział Mateusz Morawiecki. 

Premier podkreślił, że "potrzebujemy działań stymulujących gospodarkę na wielu poziomach". - Ten program to ponad 3 mld zł i chcemy przeznaczyć dodatkowe środki na drogi samorządowe, żeby przekazać impuls rozwojowy dla samorządów i małych i średnich firm - dodał szef rządu.

Shutterstock pieniądze portfel 1200.jpg
Tarcza antykryzysowa w praktyce. Pierwsze wypłaty postojowego

Wskazał, że "będziemy zwiększać dług publiczny, bo budżet państwa i dług publiczny są głównym impulsem stymulowania gospodarki".

- Poprzez budowę dróg tworzymy nowe miejsca pracy i lepsze warunki do rozwoju gospodarczego. Fundusz Dróg Samorządowych to wielki program modernizacyjny, to wielki program aktywizacji gospodarczej, wielki program ponownej szansy dla mikro i małych firm budowlanych - powiedział Mateusz Morawiecki.

shutterstock kalkulator 1200.jpg
Wnioski na ponad 2 mld zł wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Resort podaje szczegóły

Premier poinformował też, że w ramach tarczy antykryzysowej wpłynęło już 800 tys. wniosków. -  Co chwila poszerzamy jej zakres i odpowiadamy na propozycje społeczne z różnych stron - powiedział, wskazując, że zaangażowano setki milionów złotych dla firm na pomoc dla polskiej gospodarki.

- Ta kula śniegowa środków budżetowych się rozkręca i rozwija - będziemy coraz więcej środków angażować w życie gospodarcze, żeby ocalić wiele miejsc pracy. Ścieżka wiodąca do lepszego życia gospodarczego nigdy nie była tak trudna - mówił premier.

Premier przekazał także, że jutro przedstawiony zostanie szczegółowy plan dotyczący kolejnych zmian w obostrzeniach do połowy maja 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UOKiK sprawdza, czy banki uczciwie udzielają "wakacji kredytowych"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:00
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny sprawdza zasady, na jakich banki udzielają wakacji kredytowych - poinformował w środę Urząd. Do UOKiK docierają sygnały, że niektóre banki próbują wykorzystywać trudną sytuację, w jakiej znaleźli się klienci z powodu epidemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: wszystko wskazuje na to, że wciąż jesteśmy w momencie przyrostowym epidemii

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 12:10
- Bardzo trudno powiedzieć z całą pewnością, w jakiej jesteśmy sytuacji epidemiologicznej. Myślę, że jesteśmy bliżej tej rzeczywistości, którą pokazują komunikaty Ministerstwa Zdrowia, to znaczy jeszcze w etapie przyrostowym liczby ujawnionych przypadków zachorowań - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń