X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Wróbel: zabraknie 80 tys. pracowników

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 10:45
- Widzimy duży solidaryzm ze służbą zdrowia, ale z drugiej strony jeśli jest piękna pogoda, to plaże się zapełniają, a do punktów gastronomicznych tworzą się duże kolejki - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Wróbel, działacz polonijny z Londynu i prezes Great Poland.
Audio
  • Sławomir Wróbel o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii (Temat Dnia/ Gość PR24)
Sławomir Wróbel
Sławomir WróbelFoto: PR24/AK

Brytyjski premier Boris Johnson po raz pierwszy od prawie miesiąca wystąpił publicznie po tym, jak dzisiaj wrócił do pracy po przezwyciężeniu koronawirusa. W oświadczeniu wygłoszonym sprzed siedziby na londyńskiej Downing Street powiedział, że Wielka Brytania "powoli zaczyna odwracać kartę w walce z COVID-19", ale jednocześnie ostrzegł, że na razie nie ma mowy o zniesieniu ograniczeń.

- Wydaje się po tym przemówieniu, że wrócił dawny Boris Johnson, ten którego znamy i z tymi wszystkimi pozytywnymi cechami - powiedział Sławomir Wróbel. Johnson podkreślił również, że walka z koronawirusem to największe wyzwanie od czasu II wojny światowej, przed którym stoi Wielka Brytania.

Funkcjonowanie gospodarki

funt 1.jpg
Wielka Brytania: państwo w całości zagwarantuje kredyty dla małych firm

Relacjonując wypowiedź brytyjskiego premiera prezes stowarzyszenia Great Poland podkreślił apel o pozostanie w reżimie społecznego dystansu i innych środków bezpieczeństwa. Dodał, ze z drugiej strony musi dojść do poluzowania zasad lockdownu ze względu na funkcjonowanie brytyjskiej gospodarki. Do zmiany zakresu obowiązujących zasad bezpieczeństwa może dojść pod koniec tygodnia.

Sławomir Wróbel dodał, że w związku z ograniczeniem przyjazdu pracowników sezonowych przyjeżdżających z Europy,  Związek Farmerów apeluje, by do pracy zgłaszali się Brytyjczycy. - Wkrótce będzie brakowało 80 tys. rąk do pracy - dodał.

Minuta ciszy

O godz. 11 czasu brytyjskiego organizowana jest minuta ciszy mająca upamiętnić ofiary COVID-19 spośród służby zdrowia.

- Widzimy duży solidaryzm ze służbą zdrowia, ale z drugiej strony jeśli jest piękna pogoda, to plaże się zapełniają, a do punktów gastronomicznych tworzą się duże kolejki - zauważył Wróbel.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] 20 tys. zgonów z powodu COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Faktyczna liczba ofiar może być większa

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Sławomir Wróbel

Data emisji: 28.04.2020

Godzina emisji: 10.11

Polskie Radio 24/IAR/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Epidemiolog: w Wielkiej Brytanii może być 100 tys. zgonów, jeśli za szybko zniesiemy restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 22:34
 - Jeśli ograniczenia wprowadzone w celu zatrzymania epidemii koronawirusa zostaną zniesione zbyt szybko, liczba ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii może do końca roku sięgnąć 100 tys. - ostrzegł Neil Ferguson, epidemiolog z Imperial College London.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boris Johnson wrócił do pracy. "Zaczynamy zwyciężać z COVID-19, ale ograniczenia zostają"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 11:20
Brytyjski premier Boris Johnson po raz pierwszy od prawie miesiąca wystąpił publicznie po tym, jak dzisiaj wrócił do pracy po przezwyciężeniu koronawirusa. W oświadczeniu wygłoszonym sprzed siedziby na londyńskiej Downing Street powiedział, że Wielka Brytania "powoli zaczyna odwracać kartę w walce z COVID-19", ale jednocześnie ostrzegł, że na razie nie ma mowy o zniesieniu ograniczeń.
rozwiń zwiń