X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

"Posłów czeka opracowanie dużej ustawy medialnej"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2010 10:47
W Sejmie trwa drugie czytanie nowelizacji ustawy medialnej.
Audio

Projekt Platformy Obywatelskiej przewiduje zmniejszenie liczby członków zarządów i rad nadzorczych mediów publicznych a także zakończenie kadencji władz Polskiego Radia i Telewizji w momencie wejścia ustawy w życie.


Posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska zapewniała, że proponowany przez Platformę projekt nowej ustawy nie jest docelowy. Przypomniała, że posłów czeka opracowanie dużej ustawy medialnej, a w tej chwili w sejmie są trzy projekty ustaw. Posłanka podkreśliła przy tym, że prace nad ustawą docelową będą trwać co najmniej pół roku. Wprowadzenie teraz proponowanej przez PO nowelizacji ustawy pozwoli na najszybką zmianę katastrofalnej - jej zdaniem - sytuacji w mediach publicznych.


Iwona Śledzińska Katarasińska przekonywała też, że krytykowane przez przeciwników nowelizacji powoływanie do rad nadzorczych przedstawicieli trzech ministerstw ma służyć możliwości kontrolowania działań rady nadzorczej. Posłanka podkreśliła przy tym, że nie chodzi tu o wpływanie na treści programu, ale na konfrolę przepływu publicznych pieniędzy. "Jeżeli chcemy móc zgłaszać jakiekolwiek postulaty to przedstawiciele rządu muszą być w radach nadzorczych. Chodzi o współodpowiedzialność rządu za to co się w tych mediach dzieje" - mówiła Iwona Śledzińska-Katarasińska, sprawozdawca ustawy.


Zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji sprzeciwia się PiS. Lewica i PSL zapowiedziały zgłoszenie poprawek, między innymi dotyczących ściągalności abonamentu.

rr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórcy: ustawa PO to sposób na przejęcie mediów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2010 11:50
W Sejmie rozpoczęło się publiczne wysłuchanie projektu nowelizacji Ustawy o Radiofonii i Telewizji autorstwa Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń